Fandom na wrocławskim Manhattanie przejdzie remont

2020.03.31

Fandom, czyli jeden z budynków biurowo-usługowych kompleksu Manhattan we Wrocławiu, zostanie wyremontowany. Po zakończeniu inwestycji obiekt odzyska oryginalny wygląd z lat 70.

Dwukondygnacyjny budynek przy pl. Grunwaldzkim powstał na przełomie lat 60. i 70. według projektu Jadwigi Grabowskiej-Hawrylak. Obiekt w przeciwieństwie do pozostałych pawilonów, nie jest połączony z innymi budynkami tzw. Manhattanu. Fandom ma około 1 500 mkw. powierzchni i jest jedną z najciekawszych realizacji w powojennej polskiej architekturze.

Pierwotnie w budynku funkcjonowała restauracja Grunwaldzka, która była popularnym miejscem dancingów. Na początku lat 90. uległa zmiana funkcji obiektu. W budynku mieściła się siedziba administracji telewizji kablowej. Od kilku lat jest własnością prywatną i miejscem spotkań z kawiarnią, sklepem vintage, szkołą jogi, pracownią szycia, a w sezonie letnią strefą gastro.

Obecnie prowadzone są intensywne prace niezbędne do wyremontowania Fandomu. Właściciel budynku chce odtworzyć jego pierwotny wygląd. Za projekt renowacji odpowiada pracownia VROA architekci.

Po wyremontowaniu obiektu w jego części znajdą się biura oraz wielofunkcyjna sala, w której organizowane będą warsztaty i szkolenia, natomiast w pozostałej części znajdzie się restauracja, księgarnio-kawiarnia, sklep-galeria z wyrobami autorskimi i rękodziełem.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


  • Kamil
    Gość
    2020-03-31 15:49:00
    Należało to zrobić już dawno. :)

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.