Dawny klasztor franciszkanów we Wrocławiu stał się hotelem. Niezwykła metamorfoza

2021.10.13

Trwają ostatnie przygotowania do otwarcia Hotelu Herbal we Wrocławiu, którego początki sięgają XVII wieku.

Pod koniec XVII wieku klasztor postawili w tym miejscu franciszkanie reformatorzy, który po stu latach został przejęty przez elżbietanki. Dobudowane zostało wtedy kolejne skrzydło, powstał ogród i sad. Po II wojnie światowej bardzo szybko zmieniali się zarządcy, aż w 2016 roku został budynek kupiony przez firmę Castellum.

Nowy właściciel to przedsiębiorstwo z Wrocławia, które specjalizuje się w remontach obiektów historycznych. Dawny klasztor był w katastrofalnym stanie. Generalny remont obiektu sprawił, że budynek ponownie zachwyca swoim wyglądem.

W wyremontowanym obiekcie funkcjonował będzie Hotel Herbal. Obecnie trwają ostatnie przygotowania do przyjęcia gości przy ulicy Włodkowica, gdzie powstało 66 pokoi na czterech kondygnacjach. Pokoje podzielono na historyczne: w starszej, XVII-wiecznej części budynku, i współczesne, w dawnej oficynie o sto lat późniejszej. Największe apartamenty mają 45 mkw., ale powierzchnia większości pokoi waha się od 20 do 30 mkw.

W dawnym refektarzu urządzono salę śniadaniową (to miejsce także na niewielkie konferencje), a w piwnicy winiarnię. Wyjątkowo klimatycznym miejscem jest wirydarz z ozdobną, rzeźbioną studnią z początku XVIII wieku.

Za projekt przebudowy odpowiada Pracownia Projektowa Archikon. Otwarcie Hotelu Herbal we Wrocławiu nastąpi w listopadzie.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.