Dawny klasztor franciszkanów we Wrocławiu stał się hotelem. Niezwykła metamorfoza


2021.10.13
Autor: Urbanity.pl
Trwają ostatnie przygotowania do otwarcia Hotelu Herbal we Wrocławiu, którego początki sięgają XVII wieku.

Pod koniec XVII wieku klasztor postawili w tym miejscu franciszkanie reformatorzy, który po stu latach został przejęty przez elżbietanki. Dobudowane zostało wtedy kolejne skrzydło, powstał ogród i sad. Po II wojnie światowej bardzo szybko zmieniali się zarządcy, aż w 2016 roku został budynek kupiony przez firmę Castellum.

Nowy właściciel to przedsiębiorstwo z Wrocławia, które specjalizuje się w remontach obiektów historycznych. Dawny klasztor był w katastrofalnym stanie. Generalny remont obiektu sprawił, że budynek ponownie zachwyca swoim wyglądem.

W wyremontowanym obiekcie funkcjonował będzie Hotel Herbal. Obecnie trwają ostatnie przygotowania do przyjęcia gości przy ulicy Włodkowica, gdzie powstało 66 pokoi na czterech kondygnacjach. Pokoje podzielono na historyczne: w starszej, XVII-wiecznej części budynku, i współczesne, w dawnej oficynie o sto lat późniejszej. Największe apartamenty mają 45 mkw., ale powierzchnia większości pokoi waha się od 20 do 30 mkw.

W dawnym refektarzu urządzono salę śniadaniową (to miejsce także na niewielkie konferencje), a w piwnicy winiarnię. Wyjątkowo klimatycznym miejscem jest wirydarz z ozdobną, rzeźbioną studnią z początku XVIII wieku.

Za projekt przebudowy odpowiada Pracownia Projektowa Archikon. Otwarcie Hotelu Herbal we Wrocławiu nastąpi w listopadzie.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.