Centrum Stabłowicka w budynkach starej fabryki

2019.07.30

Przy ulicy Stabłowickiej we Wrocławiu powstanie kompleks handlowo-usługowy z obiektami kulturalno-oświatowymi.

Trwają przygotowania do realizacji nowej inwestycji wielofunkcyjnej we Wrocławiu - Centrum Stabłowicka. Kompleks, który powstanie w północno-zachodniej części miasta zostanie otwarty pod koniec 2020 roku. Koncepcją komercyjną Centrum i jego wynajmem zajmuje się firma Mallson Polska.

Centrum Stabłowicka będzie nowoczesnym kompleksem handlowo-usługowym, w którym znajdzie się market spożywczy oraz około 30 sklepów i lokali usługowych. Inwestycja oferowała będzie także różnorodną ofertę gastronomiczną oraz klub fitness. Łączna powierzchnia GLA wyniesie około 10 000 mkw.

Na terenie Centrum Stabłowicka funkcjonowały będą również obiekty kulturalne i oświatowe w tym przedszkole, żłobek i szkoła na kilkaset dzieci. Dla zmotoryzowanych przygotowany zostanie parking samochodowy, a dla rowerzystów stojaki.

Centrum Stabłowicka powstanie na bazie budynków starej fabryki, co doda unikalny klimat tego miejsca. Inwestycja zostanie oddana do użytku na koniec 2020 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Centrum Stabłowicka, Mallson Polska

Komentarze


 • Wrocek
  Gość
  2019-08-02 09:34:33
  Świetnie, ale czy w tej części miasta uda się wreszcie zmodernizować układ komunikacyjny pamiętający jeszcze czasy z przed II wojny?
  Ile nowych dróg udało się tu miastu wybudować biorąc pod uwagę liczne inwestycje w tym rejonie? Czy ktoś w ratuszu o tym myśli sprzedając działki deweloperom i uchwalając nowe plany zagospodarowania pozwalające budować nowe osiedla?
  Pernamentne korki w których wszyscy stoją (łącznie z autobusami), ciągle zamykające się rogatki na przejazdach, wąskie drogi.
  I do tego nieudolny magistrat, bez większych inwestycji od wielu lat, nie jest w stanie nawet wybudować obiecywanego ronda na skrzyżowaniu Główna/Stabłowicka (po wielu latach podchodów postawiono "tymczasową" sygnalizacje świetlną), nie mówiąc już o poszerzeniu ul. Kosmonautów (poszerzenie dopiero wymusił na bezmyślnym magistracie urząd marszałkowski groźbą przeniesienia planowanego nowego szpitala onkologicznego poza Wrocław) którego magistrat nie może rozpocząć wciąż brnąc w procedurach - żenada na którą magistrat "stać" a na którą nie pozwolil by sobie żaden rozsądny przedsiębiorca.

 • Szymon
  Gość
  2019-08-04 15:59:26
  Po co poszerzac ulice we Wroclawiu (np. Kosmonautow) skoro chwile pozniej Sutryk i jego ekipa zrobi bus pass / taxi dla glownie dacii, ktore nie spelniaja zadnych norm spalania :) brawo wladze Wroclawia. Bezmyslnosc tej kadencji jak w PiSie heheheh

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.