Centrum Badawczo-Rozwojowe UTC Aerospace Systems z tytułem "Budowa Roku 2014"


2015.06.25
Autor: Urbanity.pl
W ciągu 21 miesięcy - firma FB Antczak - jak generalny wykonawca wybudował wrocławskie Inżynieryjne Centrum Badawczo - Rozwojowe UTC Aerospace Systems. Inwestycja zrealizowana został na działce po dawnych zakładów PZL-Wrocław (Hydral).

Inżynieryjne Centrum Badawczo ? Rozwojowe UTC Aerospace Systems we Wrocławiu znajduje się przy ulicy Bierutowskiej i składa się z zespołu połączonych ze sobą budynków kubaturowych - pięciopiętrowego obiektu biurowego, hali badań, hali testowej i łącznika. Kompleks ma powierzchnię użytkową wynoszącą ponad 5500 mkw., a powierzchnia zabudowy inwestycji wynosi 2469 mkw.

Pierwsze prace budowlane rozpoczęły się w grudniu 2012 roku, a oficjalne oddanie kompleksu do użytku nastąpiło w lipcu 2014 roku.

Inwestycja, której wykonawcą była firma FB Antczak została wyróżniona tytułem "Budowa Roku 2014" w plebiscycie organizowanym przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa, Główny Urząd Nadzoru Budowlanego oraz Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju.

UTC Aerospace Systems jest spółką ze Stanów Zjednoczonych, która specjalizuje się w produkcji oraz serwisowaniu części i podzespołów dla branży lotniczej. W kompleksie we Wrocławiu opracowywane są zespoły hydrauliczne i paliwowe wykorzystywane w większości nowych modeli samolotów.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.