Cavatina dokupuje działkę pod największy obiekt typu mixed-use we Wrocławiu

2021.08.12

Największy polski deweloper biurowy dokupił kolejną nieruchomość we Wrocławiu, na której zrealizuje m.in. największy kompleks typu mixed-use w mieście - Quorum.

Sfinalizowana została transakcja zakupu od Invest City nieruchomości we Wrocławiu za 95 mln zł netto. Zakupiona działka znajduje się tuż nad brzegiem Odry przy ulicy Sikorskiego. Transakcja umożliwi budowę kolejnych etapów wielofunkcyjnej inwestycji Quorum.

Na zakupionej działce przy ulicy Sikorskiego we Wrocławiu wybudowane zostaną dwa budynki, które będą stanowiły część kompleksu Quorum. Łączna powierzchnia obiektów wyniesie około 69 000 metrów kwadratowych powierzchni GLA. przeznaczonej na przestrzeń biurową.

Obecnie w realizacji znajduje się część D obiektu, przy którym pierwsze prace budowlane rozpoczęły się w 2020 roku.

Quorum będzie inwestycją wielofunkcyjną, składającą się z czterech budynków z funkcją biurową, mieszkaniową oraz usługową. Kompleks powstaje w centrum Wrocławia przy ulicy Sikorskiego 34 na Szczepinie. Cavatina w ramach inwestycji planuje stworzyć bulwary nad rzeką mające stanowić strefę odpoczynku i rekreacji. Znajdą się w niej restauracje, kawiarnie z ogródkami i widokiem na rzekę.

Atrakcją kompleksu będzie niewątpliwie usytuowany na 35 kondygnacji taras widokowy. Wieża o wysokości 140 metrów będzie drugim najwyższym budynkiem stolicy Dolnego Śląska.

Na czwartej kondygnacji – podium całego kompleksu – przewidziana jest powierzchnia przeznaczona na zielone tarasy. Patio znajdować się będzie między wieżami i będzie dostępne dla wszystkich odwiedzających.

W dolnych partiach obiektu znajdą się podziemne garaże i parkingi. Quorum zaoferuje około 1 500 miejsc parkingowych dla aut. W jednej z wież zaplanowano 330 apartamentów na wynajem o najwyższym standardzie wykończenia, które będą dostępne za pośrednictwem platformy mieszkaniowej Resi Capital.

Część biurowa inwestycji to ponad 85 000 mkw. powierzchni w standardzie klasy A.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.