Budowa inQUBE na finiszu

2019.08.27

Dobiega końca kolejna inwestycja Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu. W październiku rozpocznie działalność inQUBE czyli Uniwersytecki Inkubator Przedsiębiorczości.Nowy gmach powstał na bazie wcześniej istniejącego w tym miejscu budynku „O” Uniwersytetu Ekonomicznego, znajdującym się u zbiegu ulic Ślężnej i Wielkiej. Prace związane z przebudową i dostosowaniem budynku do nowych potrzeb rozpoczęły się jesienią ubiegłego roku i dobiegną końca w ciągu 2 miesięcy. Trwają ostatnie prace wykończeniowe, montaż kasetonów na elewacji, wewnątrz kładzione są płytki i wykładziny.

Budynek ma skupić nowe na rynku, niewielkie, ale prężnie działające firmy oraz ludzi z pasją. W nim mają powstawać pomysły i zespoły, które stworzą perspektywiczne startupy.

Otwarcie inkubatora zaplanowano na 21 października 2019 r. Generalnym wykonawcą przebudowy obiektu jest firma AKBiK sp. z o.o., która ma już w swoim portfolio przebudowę innego budynku na kampusie UE - 8-piętrowy budynek dydaktyczny stojący u zbiegu Ślężnej i Kamiennej.

Źródło: wroclaw.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.