Biurowiec w centrum Wrocławia osiągnął docelową wysokość. Zobacz najnowsze zdjęcia


2022.11.14
Autor: Bartosz Motorek
W 21 miesięcy powstała pełna konstrukcja siedmiokondygnacyjnego biurowca Infinity w centrum Wrocławia. Na budynku przy placu Jana Pawła II pojawiła się wiecha, a to oznacza, że inwestycja wchodzi w decydujący etap prac. Pierwsi najemcy wprowadzą się do nowoczesnego biurowca w II kwartale 2023 roku.

Biurowiec Infinity we Wrocławiu przy placu Jana Pawła II osiągnął już swoją docelową wysokość i z tej okazji odbyło się symboliczne zawieszenie wiechy. Budynek w centrum stolicy Dolnego Śląska w ciągu 21 miesięcy zyskał docelowy kształt i rozpoczyna się etap wykańczania inwestycji. Inwestorem jest Avestus Real Estate we współpracy z partnerem biznesowym Alchemy Properties, a generalnym wykonawcą Eiffage Polska Budownictwo.

Co słychać na budowie biurowca Infinity?
W ostatnich dniach zakończono betonowanie ostatniego stropu na poziomie +7, natomiast prace żelbetowe związane z elementami na dachu (szachty instalacyjne, fundamenty urządzeń oraz zadaszenia klatek) potrwają do około połowy grudnia. Wykonawca prowadzi ponadto intensywne prace instalacyjne – w zakresie sanitarnym, elektrycznym, a także teletechnicznym oraz wykończeniowe w części podziemnej i pierwszych piętrach wrocławskiego biurowca. Na budynku zainstalowane zostały także pierwsze elementy szklanej elewacji, a w otoczeniu Infinity ruszyła przebudowa sygnalizacji świetlnej skrzyżowania ulic Legnickiej i Nabycińskiej, a także prace związane z przebudową chodnika i ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Legnickiej.

Już teraz jednak możemy podziwiać charakterystyczną bryłę budynku, który z całą pewnością wyróżnia się na mapie Wrocławia. Dynamiczne tempo prac budowlanych przekłada się na wzmożone zainteresowanie powierzchniami biurowymi naszego budynku. Jesteśmy na etapie zaawansowanych negocjacji z kolejnymi Klientami i już niebawem będziemy mogli poinformować o nowych umowach najmu w Infinity
powiedział: Mariusz Frąckiewicz, Dyrektor Krajowy Avestus Real Estate w Polsce

Budynek biurowy Infinity w centrum Wrocławia oferuje m.in. 18 727 m kw. powierzchni biurowej na siedmiu kondygnacjach oraz 1 561 m kw. przestrzeni przeznaczonej pod usługi i handel. Najemcy biurowca mają do dyspozycji trzypoziomowy podziemny garaż, oferujący 311 miejsc parkingowych (w tym miejsca ze stacjami do ładowania pojazdów elektrycznych). Ponadto na terenie Infinity znajduje się rozbudowana infrastruktura dla rowerzystów, w tym 120 stanowisk rowerowych w zamkniętej strefie wraz z szatniami i prysznicami.

Biurowiec o charakterystycznej bryle zaoferuje ponadto przestronne tarasy z elementami małej architektury i zieleni na dachu. Przy realizacji inwestycji zastosowane zostaną najnowsze technologie, w innowacyjna platformą obsługi najemców autorstwa spaceOS. Rozwiązania bezdotykowe, uchylne okna oraz najwyższej jakości filtry powietrza, zapewnią bezpieczeństwo i komfort jego użytkownikom.

Infinity – informacje podstawowe:
Łączna powierzchnia najmu – 21 847 m kw. (biura, powierzchnie handlowe na parterze i przestrzeń magazynowa)
Liczba miejsc parkingowych – 311 w garażu podziemnym
Udogodnienia dla rowerzystów: 120 stojaków rowerowych – w zamkniętej strefie w podcieniu budynku; szatnie oraz prysznice dla rowerzystów – na poziomie -1
Lokalizacja – Wrocław, plac Jana Pawła II (Nabycińska / Legnicka / Sokolnicza) – adres administracyjny ul. Legnicka 16
Inwestorzy: Alchemy Properties i Avestus Capital Partners
Pracownia architektoniczna: AD Studio
Agent komercjalizacji: JLL
Zakończenie inwestycji: II kw. 2023 r.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.