Basen przy Racławickiej we Wrocławiu oddany do użytku

2021.02.18

Mieszkańcy Wrocławia mogą już korzystać z wyremontowanego basenu WKS-u mieszczącego się przy ulicy Racławickiej 62. Koszt inwestycji wyniósł prawie 6,4 mln zł.

Od połowy lutego można juz korzystać z basenu WKS-u przy ulicy Racławickiej 62 we Wrocławiu, który w ostatnim czasie przeszedł generalny remont. W ramach inwestycji wyremontowano niecki basenowe, w tym wymiana technologii służącej m.in. do uzdatniania wody i zabudowa patio na obiektach/

Basen WKS-u ma także nowy dach, a cały obiekt został ocieplony. Koszt inwestycji wyniósł prawie 6,4 mln zł.

Kompleks przy Racławickiej składa się z czterech basenów, w tym dwóch odkrytych o wymiarach 25 i 50-metrowe oraz dwóch zamkniętych o takich samych długościach. Basen 50-metrowy ma 16 m szerokości i sześć torów. Głębokość wynosi 2,5 m, a powierzchnia lustra wody 800 mkw. Na torze może maksymalnie pływać do 10 osób. Temperatura wody wynosi 28 stopni Celsjusza.

Natomiast mniejszy, 25-metrowy basen ma 10 metrów szerokości (pięć torów). Głębokość wynosi od 0,8m do 1,5 m, a powierzchnia lustra wody to 250 mkw. Na torze może przebywać maksymalnie sześć osób. Temperatura wody to 29 stopni Celsjusza. Całość inwestycji uzupełnia brodzik o wymiarach 10x6 m (pięć torów) o głębokości 0,6 m, w którym temperatura wynosi 30 stopni Celsjusza.

Kompleks basenów przy Racławickiej został wybudowany w latach 70. XX wieku przez wojsko. W miejscu odkrytych basenów powstanie hala dla sportów walki i podnoszenia ciężarów.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.