60-metrowy biurowiec w sąsiedztwie Sky Tower, który zmieni panoramę Wrocławia


2022.08.18
Autor: Piotr Maślak
Powstający w sąsiedztwie wieżowca Sky Tower, biurowiec Artefakt osiągnął już swoją docelową wysokość i odsłonił szklaną elewację. Inwestycja, która oddana zostanie do użytku pod koniec br., będzie jednym z najwyższych tego typu obiektów we Wrocławiu.

Artefakt (wcześniej Wielka 27) to nowoczesny biurowiec przy Powstańców Śląskich, który wkrótce zostanie oddany do użytku. Inwestycja firmy i2 Development zbliża się ku końcowi, a mieszkańcy Wrocławia mogą już zobaczyć, jak wyglądał będzie docelowo nowy biurowiec na mapie biurowej miasta.

Zlokalizowany przy skrzyżowaniu ulic Wielkiej i Powstańców Śląskich biurowiec Artefakt, mierzy 60 metrów i liczy 15 kondygnacji naziemnych. Z budynku zdejmowane jest rusztowanie, które odsłoniło szklaną elewację. Wnętrza biurowca zdominuje kamień, metal, beton i lastryko. Zewnętrzne ściany są w całości przeszklone, z wysokimi od podłogi do sufitu, uchylnymi kwaterami okiennymi z podwójnym szkleniem niwelującym hałas dobiegający z ulicy.

Artefakt oprócz pomieszczeń biurowych zaoferuje m.in. całodobową recepcję, parking podziemny, pomieszczenia dla rowerzystów, a także przestrzeń pod lokale handlowo-usługowe.

Za projekt architektoniczny biurowca odpowiada studio MIXD i firma Chamielec Architekci. Biura będą gotowe do odbioru pod koniec br.

Inwestycja wrocławskiej firmy i2 Development dołączy do grona najwyższych biurowców w stolicy Dolnego Śląska. Bezkonkurencyjnie najwyższym budynek biurowym w mieście będzie 140-metrowy Quorum na Szczepinie. Z gotowych biurowców jedynie jeden z budynków Centrum Południe ma zbliżoną wysokość do Artefaktu - liczy 55 metrów.

Komentarze


 • rocky
  Gość
  2022-08-22 10:52:51
  Nie wierzę, co czytam. Naprawdę uważacie, że 60-metrowy biurowiec zmieni panoramę Wrocławia? Chyba Koziej Wólki co najwyżej.

 • Wwr
  Gość
  2022-10-29 16:47:23
  Zbyt niski ten biurowiec jak na tak duże miasto

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.