140-metrowa wieża nad Odrą we Wrocławiu. Rusza realizacja inwestycji Cavatina


2020.09.28
Autor: Urbanity.pl
Jeszcze w tym roku Cavatina rozpocznie realizację kompleksu wielofunkcyjnego z liczącą 140-metrów wieżą, która stanie się drugim najwyższym budynkiem we Wrocławiu.

Kompleks mixed-use powstanie nad Odrą, na działce przy ulicy Sikorskiego we Wrocławiu. Inwestycja Quorum składała się będzie z trzech nowoczesnych biurowców oraz budynku mieszkalnego. Inwestorem oraz autorem projektu jest firma Cavatina.

Budowa kompleksu rozpocznie się od realizacji 24-kondygnacyjnego budynku mieszkalnego z około 330 mieszkaniami, które wzbogacą portfel tworzonej przez dewelopera platformy mieszkań na wynajem Resi Capital. W ofercie znajdą się głównie lokale dwupokojowe, ale dostępne będą również kawalerki oraz lokale trzy– i czteropokojowe. Metraże rozplanowane zostały między 30 mkw. a 70 mkw. Na podium znajdą się tereny zielone, a na poziomie 11 kondygnacji pomieszczenia wspólne.

Prace budowlane I etapu Quorum ruszą w IV kwartale br. Generalnym wykonawcą będzie Cavatina.

Inwestor dysponuje pozwoleniem na budowę budynków biurowo-usługowych A i B oraz mieszkalno-usługowego C od sierpnia br. Całość inwestycji uzupełnią bulwary nad rzeką, które stanowiły będą strefę odpoczynku i rekreacji. Wzdłuż deptaku planowane są m.in. lokale usługowe, również o funkcjach gastronomicznych z ogródkami nad wodą.

Quorum zaoferuje również około 80 000 mkw. powierzchni biurowej, głównie w 140-metrowej wieży. Inwestor zaplanował m.in. przestrzenie coworkingowe własnej marki Quickwork oraz dwukondygnacyjną strefę gastronomiczno-usługową. Rozpoczęła się już komercjalizacja tej części kompleksu.

Wysokość kompleksu Quorum będzie zróżnicowana od 4 do 35 kondygnacji. Ostatnie piętro wieżowca zostanie zagospodarowane pod taras widokowy. Parter budynków od strony wschodniej, północnej i zachodniej to część usługowa, a na podium całego kompleksu, na poziomie czwartej kondygnacji zaprojektowano - dostępne dla wszystkich pracowników i mieszkańców - tarasy i zielone przestrzenie. W podziemnej hali garażowej zaplanowano 1 500 miejsc postojowych.

Komentarze


 • Xjjdks
  Gość
  2020-09-28 21:45:43
  Rzeszów ma czego zazdrościć;)

 • Turist
  Gość
  2020-09-29 13:33:12
  Pięknie niech się Wrocław pnie w górę! Oby więcej podobnych inwestycji a Sky Tower nareszcie nie będzie osamotniony na tle panoramy miasta!

 • YoungArchitektonic
  Gość
  2020-10-08 12:29:41
  Byłoby pięknie gdyby Skytower miał godne towarzystwo przynajmniej kilku wieżowców 100+ na terenie miasta a do tego rewitalizacja wszystkich zabytkowych kamienic.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.