Koleje Dolnośląskie z zapleczem technicznym w Legnicy. Zakończył się ważny etap inwestycji


2022.11.18
Autor: Monika Kiereś
Zawieszeniem symbolicznej wiechy świętowano zakończenie kolejnego ważnego etapu na budowie zaplecza technicznego Kolei Dolnośląskich w Legnicy. Inwestycja osiągnęła już stan surowy otwarty.

W Legnicy przy ulicy Pątnowskiej 1 trwa budowa inwestycji Kolei Dolnośląskich o wartości ponad 65 mln zł. Generalnym wykonawcą jest Alstal Grupa Budowlana, która poinformowała o zakończeniu ważnego etapu prac budowlanych. Inwestycja osiągnęła już stan surowy otwarty i z tej okazji zawieszono na szczycie budynku symboliczną wiechę.

Nowoczesne zaplecze techniczne Kolei Dolnośląskich podzielone zostanie na trzy hale, pozwalające na obsługę pojazdów szynowych o długości 110 mb. W pierwszej znajdzie się myjnia automatyczna z jednym torem przejazdowym. Mycie pojazdów odbywać się będzie za pomocą szczotkowej myjni automatycznej i ręcznego domywania miejsc. W kolejnej części obiektu zaplanowano miejsce napraw, gdzie zamontowane zostaną trzy tory przejazdowe, a każdy z nich wyposażony będzie w kanały rewizyjne. Ostatnia część to hala tokarki podtorowej z jednym torem przejazdowym, który ułożony będzie w poziomie betonowej posadzki.

W budynku o powierzchni całkowitej 6598,33 m2 i kubaturze aż 67105 m3 znajdzie się pięć torów przejazdowych o długości 110 mb. Obiekt będzie miał wysokość 14 metrów i zostanie dobudowany do już istniejącej i użytkowanej hali serwisu taboru kolejowego. W halach znajdą się pomieszczenia pomocnicze oraz stanowiska warsztatowe. Nad halą myjni na drugiej kondygnacji zlokalizowane zostanie zaplecze socjalno-biurowe, w których znajdą się pomieszczenia administracyjne, węzły sanitarne, szatnie i serwerownia.

W ramach inwestycji zaplanowano także budowę 28 miejsc parkingowych.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.