Koleje Dolnośląskie szykują budowę hali serwisowej w Legnicy

2021.05.14

Gotowy jest już projekt nowej hali serwisowej w ramach zaplecza technicznego Kolei Dolnośląskich w Legnicy. Ogłoszony został już przetarg na wykonawcę inwestycji o wartości prawie 45 mln zł.

Koleje Dolnośląskie ogłosiły przetarg, który wyłoni wykonawcę hali serwisowej zlokalizowanej przy ulicy Pątnowskiej w Legnicy. Nowa inwestycja składała się będzie z czterech torów o długości 120 metrów oraz jednego toru przeznaczonego na całoroczną, nowoczesną myjnię automatyczną. Szacowany koszt budowy hali to niemal 45 mln zł, z czego część zostanie sfinansowana ze środków Unii Europejskiej.

Nowa inwestycja Kolei Dolnośląskich w centrum serwisowe ma zmniejszyć koszty obsługi serwisowej taboru, zużycie energii oraz sprawną realizacją przeglądów i napraw, a także szybszym reagowaniem na występujące awarie.

Zainteresowane podmioty mogą składać oferty do 15 czerwca br. Prace budowlane mają rozpocząć się w trzecim kwartale, a uruchomienie funkcjonalnego kompleksu serwisowo-remontowego przewidywane jest na pierwszy kwartał 2023 r.

Projekt architektoniczny legnickiej inwestycji przygotowało biuro F-11 z Krakowa.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Hala serwisowa Kolei Dolnośląskich, Pracownia Projektowa F11

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.