Rozpoczęła się budowa pierwszej w Polsce fabryki silników Mercedes-Benz

2018.02.06

Rozpoczęła się budowa pierwszej w Polsce fabryki silników Mercedes-Benz, która powstaje w Dolnośląskiej Strefie Aktywności Gospodarczej - S3 Jawor. Generalnym wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm Strabag, TKT Engineering i Elektromontaż-Poznań.

W grudniu 2017 roku podpisana została umowa na budowę największej hali na terenie nowopowstającego zakładu. Plac budowy, generalnemu wykonawcy, miał zostać przekazany w połowie stycznia 2018 roku. Inwestycja będzie gotowa do stycznia 2019 roku.

Pierwsza w Polsce fabryka silników Mercedes-Benz zlokalizowana będzie przy ulicy Cukrowniczej w Jaworze, w województwie dolnośląskim. Kubatura projektu wynosi 989 155 m3, a powierzchnia użytkowa hali to 96 000 metrów kwadratowych. Na terenie inwestycji powstanie także budynek biurowy, który dysponował będzie powierzchnią na poziomie 1 900 mkw.

W nowej fabryce produkowane będą czterocylindrowe silniki benzynowe i wysokoprężne do samochodów osobowych Mercedes-Benz. Generalnym wykonawcą inwestycji zostało konsorcjum firm Strabag, TKT Engineering i Elektromontaż-Poznań, które według umowy, wybuduje "pod klucz" halę produkcyjną (z wyłączeniem technologii produkcyjnej) wraz z przyległym budynkiem biurowym. Dodatkowo wykonane zostaną prace branżowe, w tym m.in. instalacje tryskaczową, hydrantową, gaszenia gazem, a także mechaniczną i elektryczną.

Koszt budowy fabryki silników Mercedes-Benz w Jaworze wynosi 254,8 mln złotych netto. Inwestycja będzie gotowa w styczniu 2019 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Fabryka silników Mercedes-Benz, Strabag, TKT engineering, Elektromontaż Poznań

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.