Rozpoczął się kolejny etap prac fabryki Mercedesa

2018.04.10

Ruszył kolejny etap prac na budowie nowej fabryki Mercedesa w Jaworze. Wykonawcą tej fazy projektu jest konsorcjum kierowane przez firmę Eiffage Polska Serwis (EPS).

W Jaworze na DOlnym Śląsku powstaje pierwsza w Polsce fabryka silników Mercedes-Benz – marki należącej do koncernu Daimler AG. Na obszarze liczącym około 100 ha, wchodzącym w skład Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, powstaje ogromny kompleks, którego realizacja podzielona została na pakiety robót.

Obecnie powstają prace z pakietu 4.1, który obejmuje budowę kilku obiektów: hali produkcyjnej z dwupiętrowym biurem oraz częścią socjalną (budynki 1.1 i 1.2), jednokondygnacyjnej portierni wraz z wejściem głównym (budynek nr 102) oraz portierni dla samochodów ciężarowych (budynek nr 101). Harmonogram realizacji powierzonej inwestycji przewiduje zakończenie prac w budynkach 101, 102 i 1.1 do lutego 2019 r., a budynku 1.2 w czerwcu 2019 r. Wykonawcą jest konsorcjum kierowane przez firmę Eiffage Polska Serwis (EPS), a partnerami firmy są EQOS Energie Polska Sp. z o.o. oraz GK-Elektro.

Dla spółki Eiffage to już drugie zlecenie w ramach budowy fabryki Mercedesa. Jesienią ub.r. w ramach pakietu 3.2, Eiffage odpowiedzialny był za przygotowanie fundamentów głównego budynku zakładu.

Uruchomienie fabryki, która produkowała będzie silniki benzynowe i wysokoprężne do samochodów osobowych Mercedes-Benz, zaplanowano na koniec 2019 roku. Całkowita wartość inwestycji wyniesie ponad 2 mld zł., co pozwoli stworzyć prawie 500 nowych miejsc pracy.

Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia AECOM Polska sp. z o.o.

Opis obiektów wchodzących w skład pakietu 4.0:
Budynki 1.1 i 1.2
Jednopoziomowa hala produkcyjna z dwupiętrowym biurem oraz częścią socjalną. Powierzchnia całkowita budynku 1.1 wyniesie około 43,300 m2, a budynku 1.2 – 48,320 m2
Budynek 101
Jednokondygnacyjna portiernia dla samochodów ciężarowych (TIR). Powierzchnia całkowita obiektu to 178 m2.
Budynek 102
Jednokondygnacyjna portiernia oraz wejście główne do budynku fabryki, obejmujące recepcję, przestrzeń na urządzenia gaśnicze oraz medyczne. Powierzchnia całkowita budynku to 2,735 m2

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.