Powstaje nowoczesny park handlowy w Dzierżoniowie z ponad 20 popularnymi sklepami - otwarcie już w 2024 roku


2023.03.07
Autor: Bartosz Motorek
Inwestor parku handlowego w Dzierżoniowie, Falcon Investment Management, otrzymał już ostateczne zezwolenie na budowę. Nowo powstający obiekt przy ulicy Batalionów Chłopskich będzie największym centrum handlowym w całym regionie.

Dominujący obiekt handlowy w regionie i nowe miejsca pracy


Retail Park Dzierżoniów będzie dominującym obiektem handlowym w swoim regionie i na stałe wpisze się w życie okolicznych mieszkańców. Dla przyszłych klientów otwieramy nowe możliwości zakupowe. Inwestycja stworzy także miejsca pracy dla osób zamieszkujących powiat dzierżoniowski. Koncepcja projektu stanowi odpowiedź na współczesne oczekiwania w kwestii wygody i szybkości realizacji zakupów. Pod względem oferty i formatu handlowego Retail Park Dzierżoniów wypełnia lukę na lokalnym rynku – mówi Daria Górniak, Senior Leasing & Expansion Manager w Falcon Investment Management.

Projekt, który powstaje w południowej części Dzierżoniowa, zajmie powierzchnię 14 000 m2 i będzie wyposażony w 400 miejsc parkingowych, w tym stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych. Obiekt znajduje się przy jednej z głównych arterii miasta, ulicy Batalionów Chłopskich, która jest również częścią drogi wojewódzkiej DW384, łączącej Dzierżoniów z Bielawą. Ze względu na korzystne położenie, park handlowy objęty będzie strefą zasięgu, obejmującą 100 000 mieszkańców powiatu dzierżoniowskiego, którzy będą mogli do niego dojechać w ciągu 15 minut samochodem.

Lista najemców pełna znanych marek


Jednym z atutów projektu jest nie tylko lokalizacja, ale także jego mieszanka najemców, dopasowana do współczesnych standardów. W parku handlowym znajdzie się ponad 20 sklepów znanych i poszukiwanych marek, takich jak Rossmann, Cropp, House, Sinsay, RTV Euro AGD, CCC, Diverse, Kaes oraz Pepco. Obecność cenionego przez Polaków sklepu Lidl, zajmującego powierzchnię ponad 2000 m2, także wpłynie na popularność parku handlowego. BOIG Property Consulting odpowiada za proces komercjalizacji obiektu oraz koncepcję handlową.

„Zadbaliśmy o możliwie najlepszy zestaw najemców. Dla przyszłych klientów parku handlowego przygotowaliśmy kilka modowych debiutów – sklepów marek, które nie były dotąd obecne w Dzierżoniowie. Między innymi dzięki temu centrum stanie się z pewnością popularnym miejscem zakupów.” – mówi Jan Wciślak, Associate Director w BOIG.

Aktualnie trwają przygotowania do rozpoczęcia budowy, a otwarcie parku handlowego w Dzierżoniowie jest planowane na rok 2024.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.