Zakończyła się budowa biurowca Olivia Six


2015.05.25
Autor: Urbanity.pl
Oddany do użytku został gdański budynek biurowy Olivia Six, który powstał w ramach kompleksu Olivia Business Centre. Jest to obecnie drugie największe centrum biurowe w Polsce. Za projekt architektoniczny obiektu odpowiada pracownia BJK Architekci.

Dzięki wybudowaniu biurowca Olivia Six, powierzchnia najmu całego kompleksu Olivia Business Center zwiększyła się do prawie 78 tys. mkw. Obiekt powstał w ramach piątego etapu gdańskiego kompleksu biurowego.

Nowy biurowiec to najwyższy budynek centrum z 3-kondygnacyjną podziemną halą garażową na 264 stanowiska. Parter obiektu został zagospodarowany pod lokale handlowo-usługowe. 15-kondygnacyjny budynek ma powierzchnię 17,3 tys. mkw. o standardzie technicznym klasy AA. Powierzchnia najmu typowego piętra wynosi 1,2 tys. mkw.

Budowa biurowca ruszyła w lutym ubiegłego roku, a 18 września 2014 roku odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego. Budynek został oddany do użytku w maju bieżącego roku.

Projekt architektoniczny powstał w pracowni BJK Architekci, a wykonawcą stanu surowego Olivia Six była spółka Pekabex.

Jedną z pierwszych podpisanych umów najmu w biurowcu była ta z niemieckim koncernem ThyssenKrupp, który w czerwcu wprowadzi się do biurowca tworząc Centrum Usług Wspólnych. Najemca zajmie cztery kondygnacje - od ósmego do jedenastego piętra.

Od 2010 roku systematycznie powstają kolejne biurowce w ramach kompleksu Olivia Business Centre. Inwestor dysponuje już pozwoleniami na budowę kolejnych dwóch budynków biurowych. W gdańskim kompleksie oprócz powierzchni najmu znajdują się także trzy centra konferencyjne, inkubator przedsiębiorczości z biurami typu instant office, przedszkole, centrum medyczne, apteka, restauracje, kawiarnia, salon fryzjersko-kosmetyczny, kiosk, 3 banki, bankomat, notariusz, salon sprzedaży Energa, punkt ładowania samochodów elektrycznych.

Centrum mieści się przy alei Grunwaldzkiej, w gdańskiej Oliwie. Jak dotąd powstały już budynki: Olivia Gate, Olivia Point & Olivia Tower oraz Olivia Four.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.