Fregata Park - nowy kompleks biurowców w Szczecinie


2021.05.04
Autor: Urbanity.pl
Przy ulicy Bronowickiej w Szczecinie trwa budowa zespołu budynków biurowych pod nazwą Fregata Park. Deweloperem jest firma NBQ Realizacje sp. z o.o.

Fregata Park to kompleks biurowców przy ulicy Bronowickiej w dzielnicy Gumieńce. Inwestycja składa się z trzech budynków biurowych klasy B+, które łącznie oferują 15 600 metrów kwadratowych powierzchni biurowej do wynajęcia. Biurowiec A będzie oferować 5 900 mkw., B - 4 008 mkw., a C - 5 620 mkw. nowoczesnej powierzchni.

Dla przyszłych najemców kompleksu przewidziano także 265 miejsc parkingowych. Fregata Park będzie posiada certyfikat BREEAM na poziomie Very Good. Wśród udogodnień jest m.in. rozbudowane zaplecze dla rowerzystów z 80 zadaszonymi miejscami postojowymi, prysznicami i szatniami, a także 4 miejsca parkingowe z możliwością ładowania samochodów elektrycznych. Każdy z budynków wyposażony zostanie w dwie niezależne, cichobieżne windy.

Pierwszy biurowiec kompleksu Fregata Park będzie gotowy w 2023 roku. Wyłącznym agentem odpowiedzialnym za komercjalizację kompleksu biurowego została firma Colliers.

- Rynek biurowy w Szczecinie jest na fali wnoszącej. Charakteryzuje go najniższy wskaźnik nasycenia powierzchnią spośród największych aglomeracji w Polsce. W ubiegłych latach zaobserwowano rosnący popyt na powierzchnie biurowe, co miało odzwierciedlenie w rosnącej podaży projektów. Dotychczas większość nieruchomości biurowych była zlokalizowana w centrum miasta, jednak na znaczeniu zyskuje dynamicznie rozwijająca się południowa dzielnica Szczecina – Gumieńce – w której Fregata stanowi flagową inwestycję – mówi Sebastian Bedekier, dyrektor regionalny Colliers w Poznaniu.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.