Finalny etap prac na budowie Fabryki Wody w Szczecinie. Jak wygląda obecnie inwestycja?

2022.03.22

Dobiega końca budowa jednej z najbardziej wyczekiwanych inwestycji w Szczecinie - Fabryki Wody, czyli nowoczesnym parkiem wodnym. Koszt realizacji projektu to ponad 349,7 mln.

Obecnie na budowie inwestycji Fabryka Wody w Szczecinie pracuje ponad 200 pracowników. Wykonawca jest na etapie wykończenia robót budowlanych.

Na budynku basenowym układany jest styropian pod ogrzewanie podłogowe, wykonywane są jastrychy oraz układane płytki gresowe. Nadal prowadzone są prace montażowe niecki basenu rekreacyjnego oraz montaż konstrukcji podsufitów. Ponadto trwają prace malarskie na budynku Edukatorium. Wewnątrz sali audytoryjnej znajdującej się w największej z kul modelu cząsteczki wody, wykonywana jest podnoszona podłoga. Trwa także montaż zewnętrznego pokrycia kuli.

Wykonawca prowadzi również prace związane z montażem instalacji sanitarnych, elektrycznych i teletechnicznych, w tym roboty izolacyjne w pomieszczeniach technologii chłodu, montaż podłączeń hydraulicznych central wentylacyjnych, wykonywanie tras kablowych, montaż opraw elewacyjnych i oświetlenia.

Zmiany widoczne także na terenie parku wodnego, gdzie trwa montaż zewnętrznych niecek basenowych oraz budowa konstrukcji amfiteatru. Wykonywana jest również instalacja lodowiska.

Fabryka Wody to inwestycja zlokalizowana na działce u zbiegu ulic 1 Maja, Emilii Sczanieckiej i Bożeny, która składa się z hali basenowej z basenami rekreacyjnymi i zjeżdżalniami; strefy basenu sportowego; strefy wellness i jednego z największych w kraju saunariów. Na zewnątrz znajdą się baseny rekreacyjne oraz plażę.

Za projekt architektoniczny odpowiada biuro projektowe DreamWorlds by TKHolding, z kolei wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm w składzie: ALSTAL Grupa Budowlana sp. z o.o. sp.k. i ALSTAL Real Estate sp. z o.o.

Budowa Fabryki Wody zakończy się jeszcze w tym roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


  • Max
    Gość
    2022-03-25 14:29:15
    Dobiega końca?? Tam jeszcze co najmniej na pół roku jest robót w środku, a i urządzenie terenu przed obiektem jeszcze.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.