Znamy oferty w przetargu na obwodnicę Koszalina

2015.12.09

Osiem ofert wpłynęło w przetargu na wybudowanie obwodnicy Koszalina i Sianowa w ciągu drogi S6 wraz z odcinkiem S11 od węzła Bielice do węzła Koszalin Zachód. Wartość złożonych ofert waha się od 0,6 do ponad 1 mld zł brutto.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad otrzymała osiem ofert, z których najtaniej swoje prace wyceniło konsorcjum Porr Polska Infrastructure, Polbud-Pomorze, które zaproponowało 645,60 mln zł brutto. Budżet zamawiającego wynosi 657,95 mln zł brutto. Drugie w przetargu było Salini Polska, Salini Impregilo, Todini Costruzioni Generali z kwotą 704,24 mln zł brutto, a trzecie spółka Mota-Engil Central Europe, która zaproponowała 778,65 mln zł brutto.

Obwodnica Koszalina i Sianowa będzie miała długość 20,1 km i będzie miała parametry dwujezdniowej drogi ekspresowej. W ramach inwestycji wybudowanych zostanie pięć węzłów drogowych, wiadukty, mosty, przejścia dla zwierząt. Trasa będzie kontynuacją odcinków drogi S6 od Goleniowa do Koszalina o łącznej długości niemal 120 km.

Obwodnica ma zostać oddana do użytku w drugiej połowie 2018 r.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.