Otwarcie największego hotelu w Polsce. Pierwsze 300 pokoi już tego lata


2022.06.06
Autor: Bartosz Motorek, Urbanity.pl
11 kondygnacyjna piramida z betonu na 1200 pokoi i masą atrakcji dla turystów - tak prezentuje się hotel Gołębiewski Pobierowo, który jeszcze tego lata uruchomi pierwszą część kompleksu. Będzie to największy hotel w Polsce.

W Pobierowie dobiega końca realizacja jednej z najbardziej kontrowersyjnych inwestycji hotelowych w Polsce. Na prawie 30-hektarowej nieruchomości, , na której przez ponad 40 powojennych lat znajdowała się baza rakietowa można już zobaczyć najnowszą inwestycję Tadeusza Gołębiewskiego, właściciela sieci hoteli w Polsce.

Gołębiewski Pobierowo ma być hotelem, jako miejscem wczasów dla rodzin, dlatego pokoje przygotowywane są pod czteroosobowe rodziny, a aż 80 proc. apartamentów w obiekcie ma powierzchnię wynoszącą średnio 60 mkw. Podobna liczba pokoi ma widok na morze bezpośrednio z okna, z tarasu czy z balkonu.

Nadmorska inwestycja zaoferuje również szereg pobocznych atrakcji. Na terenie hotelu Gołębiewski powstaną boiska do siatkówki i koszykówki, odkryte korty tenisowe, baseny zewnętrzne i wewnętrzne, a w nich zjeżdżalnie, dzika rzeka i sztuczna fala, duży plac zabaw dla dzieci, groty solne i tężnie, dwie kawiarnie: widokowa i sportowa, bar, sale kinowe, dyskoteka, a w podziemiach stanie ścianka wspinaczkowa, będzie też kręgielnia oraz całoroczny kort. Wszystkie atrakcje będą uruchamiane sukcesywnie.

Obecnie na terenie hotelu Gołębiewski Pobierowo trwają już prace wykończeniowe. Gotowy jest już prawie mierzący 80 metrów hol i powierzchni 1 500 mkw., w którym stanie ogromne akwarium. Już wiszą tu gigantyczne żyrandole, pojawiły się rośliny, a na parterze w Restauracji Zielonej prace wykończeniowe są w toku. Gotowa jest Restauracja Czerwona na piętrze, która będzie sercem nowego hotelu. Jesień tego roku ma być czasem intensywnych prac nad zagospodarowaniem terenów rekreacyjnych.

Wkrótce ruszyć ma rezerwacja - w pierwszej kolejności oddanych zostanie 300 pokoi. Całość ma być gotowa w przyszłym roku. Jeszcze w tym sezonie turyści będą mogli korzystać z fragmentu parku wodnego: z basenu dziecięcego i pływackiego.

Hotel Gołębiewski Pobierowo rozpoczął już także rekrutację pracowników.

Przypomnijmy, że Tadeusz Gołębiewski stał się właścicielem prawie 30-hektarowej nieruchomości w Pobierowie za kwotę 50,5 mln zł.

Inne wiadomości o [Pobierowo] Hotel Gołębiewski

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.