Wyburzą kultowe miejsce rozrywki w Poznaniu? Deweloper złożył już wniosek


2023.07.31
Autor: Piotr Maślak/Wyborcza
Znika kultowe miejsce rozrywki na mapie Poznania. W przeszłości najnowocześniejsze kino w Polsce zostanie rozebrane, a w jego miejsce powstanie inwestycja mieszkaniowo-usługowa. Deweloper złożył już wniosek dotyczący rozbiórki obiektu.

Trwają przygotowania do rozbiórki budynku Multikina przy ulicy Królowej Jadwigi w Poznaniu. Jak donosi "Wyborcza", spółka NP16 z Grupy Nexity złożyła już wniosek o pozwolenie na wyburzenie obiektu. Plan miejscowy pozwala w tym miejscu na budowę inwestycji mieszkaniowej z częścią handlowo-usługową.

Multikino 51 przy Królowej Jadwigi powstało w 1998 roku i było najnowocześniejszym tego typu obiektem w Polsce. Ponadto to najstarszy mutipleks kinowej sieci, który dla poznaniaków stał się miejscem kultowym. Jeżeli deweloper otrzyma zgodę na jego rozbiórkę to zastąpi go zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna z częścią usługową w parterze. Firma nie ujawnia jeszcze szczegółów planowanej inwestycji, ani wizualizacji.

Nexity to firma deweloperska, która w swoim portfolio ma projekty mieszkaniowe w takich miastach jak Warszawa, Kraków czy Poznań. W stolicy Wielkopolski obecnie realizuje inwestycję Malta Point.

Komentarze


 • rocky
  Gość
  2023-07-31 14:49:42
  Tylko nie mieszkaniówka w tym miejscu! To jedno z najlepszych miejsc pod biurowiec, mógłby idealnie nawiązać do Andersii i Nowego Rynku to Nexify postawi kloca rodem z PRL i zniszczy ten fyrtel.

 • ba
  Gość
  2023-07-31 15:06:47
  Kolejny reprezentacyjny teren pójdzie na zmarnowanie.W miejscu Multikina idealnie pasowałby wieżowiec 120 m wysokości.Były kiedyś takie plany i na planach się skończyło.Mieszkaniówki w Poznaniu jest już za dużo.Niech budują sobie na Morasku czy Kobylepolu.W centrum tylko biurowce.
 • RLee
  RLee
  Użytkownik
  2023-07-31 15:35:04
  Zmarnowany teren w centrum miasta pod bloczki 6 kondygnacyjne ...

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.