W ścisłym centrum Poznania powstaje aparthotel europejskiego formatu

2022.01.21

Między Kinem Muza i Biblioteką Uniwersytecką w centrum Poznania trwa realizacja obiektu europejskiego formatu. Czy Plac Wolności 6 stanie się jednym z najchętniej odwiedzanych aparthoteli w mieście?

Plac Wolności 6 to obecnie realizowany projekt zamieszkania zbiorowego przez Inwestycje Wielkopolski w centrum Poznania. Inwestycja zakłada przebudowę i rozbudowę istniejącego budynku w śródmieściu wraz ze zmianą użytkowania.

Między Kinem Muza i Biblioteką Uniwersytecką trwa przebudowa obiektu, który po oddaniu do użytku stanie się budynkiem zamieszkania zbiorowego z lokalami usługowymi w parterze. Budynek posiada sześć kondygnacji naziemnych w części istniejącej, a w dobudowywanej będzie posiadał jedną więcej. Łącznie w ramach projektu Plac Wolności 6 powstanie 259 jednostek mieszkalnych oraz lokale komercyjne. W części z nich przewidziano loggie, balkony lub tarasy.

Miniapartamenty będzie można wynajmować zarówno długo- lub krótkoterminowo - w zależności od potrzeb i bieżącej sytuacji na rynku nieruchomości. Inwestor kupuje produkt kompletny (nie ponosi dodatkowych nakładów na wykończenie lokalu) i ma możliwość odliczenia podatku VAT od ceny zakupu – wyjaśnia Andrzej Marszałek, prezes zarządu firmy Inwestycje Wielkopolski.

Inwestujący będzie mógł samodzielnie zarządzać najmem lub skorzystać z usług profesjonalnego operatora zajmującego się wynajmem instytucjonalnym. Rekomendowany przez Inwestycje Wielkopolski operator – INA MANAGEMENT Sp. z o.o. zamierza prowadzić w budynku aparthotel pod wiodącą marką Citybreak. Pobyty dłuższe (wynajem długoterminowy) realizowane z kolei będą pod marką Belong.

Plac Wolności 6 oferował będzie recepcję, przestrzeń coworkingową, a także zewnętrzną strefę wypoczynkową czy samoobsługową pralnię. Inwestycja zostanie ukończona w pierwszym kwartale 2023 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.