W sąsiedztwie kultowego kina Rialto powstaną nowe mieszkania


2022.11.03
Autor: Piotr Maślak
Jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa Kamienicy przy Kinie - inwestycji dewelopera Spravia na poznańskich Jeżycach, która uzupełni zabudowę przy ul. Dąbrowskiego 31.

Kamienica Przy Kinie to najnowsza propozycja dewelopera Spravia w Poznaniu. W dzielnicy Jeżyce, przy ulicy Dąbrowskiego 31 powstanie inwestycja składająca się z dwóch budynków. Część bezpośrednio sąsiadująca z ul. Dąbrowskiego zostanie przeznaczona na usługi. Druga część kompleksu to 149 mieszkań o zróżnicowanych metrażach od 35 do 106 metrów kwadratowych. Wszystkie lokale dysponowały będą balkonami, tarasami, loggiami lub ogródkami.

Uzupełnieniem inwestycji będzie zielony dziedziniec z drzewami, które znajdują się tam od lat. Przy realizacji Kamienicy przy Kinie zastosowane zostaną takie proekologiczne rozwiązania jak panele fotowoltaiczne oraz dodatkowe kotły elektryczne. Otoczenie budynku będzie stanowiło teren biologicznie czynny pokryty zielenią. Ponadto powstanie zbiornik retencyjny.

Kamienica przy Kinie powstanie w sąsiedztwie kultowego kina Rialto. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Lab-3 Architekci, która zaproponowała bryłę budynku ze skośnym dachem oraz nowoczesnymi elementami, jak przeszklenia i zdobienia fasady. Na elewacji dominować biel oraz brąz. Pojawią się także elementy cegły .

Budowa inwestycji ma się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Komentarze


  • Miki
    Gość
    2022-11-14 19:37:19
    I to jest miejska zabudowa

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.