W Poznaniu powstanie budynek konsultowany z ornitologami

2018.05.15

Tarasy obsadzone blisko sześcioma tysiącami roślin i elewacja z integralnie wpisaną w nie zielenią - tak prezentował się będzie "budynk-ogród", który stanie przy ulicy Drzymały 27 na poznańskim Sołaczu.

Jeszcze w tym miesiącu rozpocząć ma się budowa kameralnej inwestycji mieszkaniowej firmy Ebest w Poznaniu. Inwestor dysponuje już pozwoleniem na budowę.

Drzymały 27 będzie niewielkim, 6-kondygnacyjnym budynkiem, w którym przewidziano zaledwie 15 mieszkań o zróżnicowanych powierzchniach od 49 do 120 metrów kwadratowych. Każdy lokal dysponował będzie narożnikowym tarasem, które łącznie obsadzone zostaną prawie sześcioma tysiącami roślin.

Elewacja inwestycji wykończona zostanie aluminiową blachą trapezową o tarasowej strukturze, z integralnie wpisaną w nie zielenią. W elewacji budynku swoje miejsce znajdą również budki lęgowe dla ptaków. W części podziemnej obiektu zaplanowano parking samochodowy oraz miejsce na rowery.

Zmiany czekają także najbliższe otoczenie inwestycji, gdzie powstanie chodnik oraz oświetlenie uliczne zapewniające nowe przejście z ulicy Drzymały do Urbanowskiej.

Prace budowlane mają ruszyć jeszcze w tym miesiącu i potrwają do sierpnia przyszłego roku. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Ultra Architects. Deweloperem jest spółka Ebest.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Drzymały 27, Ultra Architects, Ebest

Komentarze


 • j23
  Gość
  2018-05-28 17:10:21
  Kopią już pod fundamenty
 • kseroA0_drukarnia
  kseroA0_drukarnia
  Użytkownik
  2018-06-07 08:52:15
  Sołacz coraz bardziej się zieleni, nie tylko przy gruncie :) Super inwestycja, tęsknimy do natury...

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.