Tak będzie wyglądał Silver Tower

2008.03.15

"Gazeta Wyborcza": Projekt Silver Tower, budynku, który stanie się najwyższym obiektem w Poznaniu, jako pierwsi obejrzeli goście największych targów nieruchomości w Cannes.

Będzie miał 116 m wysokości i tym samym przewyższy wszystkie poznańskie wysokościowce. Stanie na pl. Andersa, między hotelem Novotel Centrum i Andersia Tower.

Jednak jak zastrzega dla "Gazety Wyborczej" jeden z jego autorów, architekt Stanisław Sipiński, projekt może jeszcze ulec zmianie.

Adam Trybusz z Von Der Heyden Group, które jest inwestorem projektu: - Nie wiemy jeszcze, jak będzie wyglądała elewacja wieży. W grę wchodzi szkło, zielone, jak w Andersii i PFC lub przezroczyste, szkło łączone z kamieniem lub stalowe panele.

Jak zapowiada Sipiński, ostateczna wersja trzeciego, ostatniego wysokościowca na pl. Andersa może powstać dopiero za pół roku. Na razie wiadomo, że jego budowa pochłonie ok. 65 mln euro. Znajdą w nim miejsce głównie biura, na dolnych kondygnacjach - usługi.

VDHG liczy, że pozwolenie na budowę dla tej inwestycji dostanie do końca 2009 r., najdalej w 2010 r., co oznaczałoby, że budynek byłby gotowy nie wcześniej niż w 2012 r.

Wcześniej jak czytamy w gazecie, nawet w połowie 2010 r. na placu może stanąć ostatni z zaplanowanych tam biurowców: cztero- lub pięciokondygnacyjny, o roboczej nazwie Andersia Front Office. Zamknie on cały zespół od strony ul. Królowej Jadwigi. Zaprojektują go również Sipińscy. Prace na budowie mogą ruszyć jeszcze w tym roku.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.