Rusza przebudowa ulicy Św. Marcin w Poznaniu
Generalnym wykonawcą przebudowy ulicy Św. Marcin w Poznaniu została firma Budimex S.A. Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie rozstrzygnęła postępowanie przetargowe na realizację prac na odcinku pomiędzy ulicą Gwarną, a ulicą Ratajczaka.
Inwestycja ma na celu zwiększenie atrakcyjności, uspokojenie ruchu samochodowego oraz otwarciu przestrzeni dla pieszych, dzięki m.in. poszerzeniu chodników.
- zapowiada wiceprezydent Poznania Mariusz Wiśniewski.
Na przełomie lipca i sierpnia podpisana zostanie umowa pomiędzy miastem, w imieniu którego działa inwestor zastępczy Poznańskie Inwestycje Miejskie, a spółką Budimex, która z początkiem sierpnia będzie mogła wejść na plac budowy. W nocy 02/03 września nastąpi zamknięcie ul. św. Marcin wraz z obszarem skrzyżowań z ulicami: Gwarną, Garncarską, Kantaka, Ratajczaka.
W ramach podpisanej umowy, Budimex opracuje niezbędne projekty wykonawcze oraz wykonana takie roboty budowlane jak: przebuduje torowisko tramwajowe wraz z trakcją, przebuduje jezdnię i chodniki wraz z siecią elektroenergetyczną, wodociągową, kanalizacją sanitarną, deszczową, ciepłowniczą i telekomunikacyjną. Wybuduje instalacje nawadniające, słupy oświetleniowo-trakcyjne oraz elementy małej architektury.
Tramwaje na ulicy Św. Marcin pojawią się ponownie pod koniec października 2018 roku. Wszystkie prace budowlane mają zostać ukończone z końcem stycznia 2019 roku, a oddanie ulicy do użytku zaplanowano na koniec marca 2019 roku.
Inwestycja ma na celu zwiększenie atrakcyjności, uspokojenie ruchu samochodowego oraz otwarciu przestrzeni dla pieszych, dzięki m.in. poszerzeniu chodników.
Przystępujemy do długo oczekiwanej przez mieszkańców inwestycji, której celem jest kompleksowa odnowa ulicy św. Marcin. W kolejnych etapach przebudujemy sąsiednie ulice wraz z budową tramwaju w ulicy Ratajczaka, celem stworzenia reprezentacyjnych przestrzeni publicznych dla centrum miasta, przyjaznych mieszkańcom, przedsiębiorcom i turystom
- zapowiada wiceprezydent Poznania Mariusz Wiśniewski.
W ramach podpisanej umowy, Budimex opracuje niezbędne projekty wykonawcze oraz wykonana takie roboty budowlane jak: przebuduje torowisko tramwajowe wraz z trakcją, przebuduje jezdnię i chodniki wraz z siecią elektroenergetyczną, wodociągową, kanalizacją sanitarną, deszczową, ciepłowniczą i telekomunikacyjną. Wybuduje instalacje nawadniające, słupy oświetleniowo-trakcyjne oraz elementy małej architektury.
Tramwaje na ulicy Św. Marcin pojawią się ponownie pod koniec października 2018 roku. Wszystkie prace budowlane mają zostać ukończone z końcem stycznia 2019 roku, a oddanie ulicy do użytku zaplanowano na koniec marca 2019 roku.
Najnowsze wiadomości
-
2026-06-26 14:27:06
Finał wielkiej metamorfozy centrum Warszawy. Efekty są już dobrze widoczne
-
2026-06-26 11:54:59
Tak zmienia się historyczna zajezdnia w Poznaniu. Powstają mieszkania, restauracje, foodhall
-
2026-06-26 10:44:18
Budimex przejął teren pod realizację fundamentów nowego lotniska pomiędzy Łodzią a Warszawą
-
2026-06-26 06:43:16
W Łodzi trwają przygotowania do drążenia najdłuższego tunelu kolejowego w Polsce
-
2026-06-25 10:15:35
Dawna Galeria Lubelska zmienia się w nowoczesny kompleks handlowo-rekreacyjny
-
2026-06-25 10:00:55
Globalna firma technologiczna wybrała 10-piętrowy biurowiec w centrum Wrocławia
-
2026-06-25 09:13:09
Nad Odrą rusza kolejny etap dużego projektu. Powstanie także tunel pod linią kolejową
-
2026-06-25 07:58:14
Supersam kończy ważny etap modernizacji. Otwarto nową przestrzeń dla klientów
-
2026-06-25 07:09:59
Barcelona i Glasgow na Bemowie. Nowy etap inwestycji przy stacji II linii metra
-
2026-06-24 13:08:08
Historyczny młyn w Gdańsku zyskał nowe życie jako kompleks mieszkaniowy