Poznańskie Centrum Finansowe zmienia właściciela

2019.07.09

Nowym właścicielem budynku biurowego Poznańskie Centrum Finansowe został zarządca funduszy inwestycyjnych Adventum International, dla którego to pierwsza inwestycja w Europie Środkowo-Wschodniej zrealizowana poprzez fundusz nieruchomościowy Adventum QUARTUM.

Dotychczasowym właścicielem biurowca Poznańskie Centrum Finansowe był Peakside Capital Advisors, dla którego sprzedaż obiektu, oznacza wyjście z ostatniej inwestycji polskiego portfela nieruchomości biurowych. Przy transakcji, doradcą sprzedającego był GreenbergTraurig, z kolei BSWW, Value4Real, Zerafa Advocates i Deloitte byli doradcami kupującego.

Adventum International to niewielki zarządca funduszy inwestycyjnych z siedzibą na Malcie.

Andras Marton, dyrektor Adventum International: „ W ramach funduszu Adventum QUARTUM, który niedawno uruchomiliśmy, zamierzamy przez najbliższe 12 miesięcy zainwestować 250 milionów euro w nieruchomości biurowe i handlowe, ze szczególnym uwzględnieniem Polski. Cieszymy się, że pierwszą transakcję przeprowadziliśmy z tak renomowanym zarządcą inwestycyjnym jakim jest Peakside”.

Poznańskie Centrum Finansowe to biurowiec klasy A, który oferuje 18 000 mkw. powierzchni do wynajęcia. Biurowiec skomercjalizowany jest w 100 proc. przez takie firmy jak Santander Bank, Medicover i Sonalake. Budynek, który wybudowany został w 2001 roku, a w latach 2015-2018 przeszedł remont, zlokalizowany jest na Starym Mieście.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Poznańskie Centrum Finansowe

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.