Powstaje Portowo - duże osiedle mieszkaniowe na Starołęce z ponad 1200 mieszkań i nową przystanią


2023.03.10
Autor: Bartosz Motorek
Na poznańskiej Starołęce rozpoczęła się długo oczekiwana inwestycja deweloperska o nazwie Portowo. W pierwszych dniach marca inwestor przystąpił do wycinki około stu drzew i krzewów, aby dać miejsce na nowe osiedle mieszkaniowe.

Właściciel terenu zaczął realizację inwestycji od wycinki około stu drzew i krzewów, ale obiecał zasadzić ponad dwukrotnie więcej nowych drzew. Pierwszy etap osiedla Portowo przewiduje budowę 11 budynków mieszkalnych, z których każdy będzie miał od 3 do 7 kondygnacji. To miejsce, w którym powstanie aż 380 mieszkań oraz 11 lokali usługowych. Inwestycja ta zapowiada się na naprawdę dużą skalę, a jej realizacja potrwa od 24 do 36 miesięcy.

Jednak Portowo to nie tylko osiedle mieszkaniowe. W ramach inwestycji planowana jest również przebudowa ulicy Starołęckiej na odcinku od ronda Starołęka do ulicy Romana Maya. Co więcej, deweloper chce przywrócić dawny port rzeczny jako miejsce dla miłośników sportów motorowodnych, kajaków i łódek. Jest to z pewnością ciekawa propozycja dla wszystkich, którzy szukają aktywnego wypoczynku nad wodą.

Sprzedaż tylko klientom indywidualnym


Inwestor nie planuje sprzedaży mieszkań innym firmom w pakietach z przeznaczeniem na wynajem, a sprzedaż będzie kierowana do klientów indywidualnych. W przyszłości ma tu powstać aż od 1200 do 1500 mieszkań, co przyciągnie jeszcze więcej osób do tej części miasta.

Lokalizacja atutem inwestycji


Nowe osiedle mieszkaniowe o nazwie Portowo powstanie w doskonałej lokalizacji, tuż przy ulicy Hetmańskiej i rondzie Starołęka, który stanowi ważny węzeł komunikacyjny dla prawobrzeżnej części Poznania. Dzięki bliskości rozbudowanej sieci tramwajowej i autobusowej mieszkańcy będą mieli szybki i łatwy dostęp do centrum miasta.

Warto również wspomnieć, że Portowo nie będzie grodzone, co zapewni mieszkańcom swobodny dostęp do okolicy. Deweloperem jest firma Vastint.

Komentarze


  • ee22
    Gość
    2023-03-28 17:19:12
    Szykuje się nowe otwarcie tej podupadłej dzielnicy, w następnych krokach trzeba by zrobić przejazd bezkolizyjny przy PKP no i czas już na Stomil żeby sprzedali działkę i przenieśli siedzibę w sensowniejszą lokalizację. Szkoda tylko, że ziemia tam zatruta będzie jeszcze setki lat

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.