Osiedle Red Park w Poznaniu z docelową wysokością


2016.03.09
Autor: Urbanity.pl
W środku dzielnicy Dębiec w Poznaniu powstaje budynek mieszkalny Red Park, który osiągnął już swoją docelową wysokość 43,5 m. W połowie bieżącego miesiąca inwestycja osiągnie stan surowy zamknięty.

Obecnie powstaje budynek drugiego etapu, w którym mieścić się będzie 135 mieszkań o powierzchni od 34 do 102 metrów kwadratowych. Pod obiektem zaplanowano halę garażową na 121 miejsc. Budowa tej fazy projektu ruszyła w styczniu ubiegłego roku i potrwa do trzeciego kwartału 2016 roku.

14-kondygnacyjny budynek osiągnął swoją docelową wysokość 43,5 m., a obecnie trwają już prace nad elewacją obiektu, powstaje ocieplenie i warstwa zbrojąca. Pod koniec miesiąca, a na początku kwietnia ma rozpocząć się jej tynkowanie. Trwają również prace wewnątrz budynku, gdzie montowane są instalacje oraz trwa wykańczanie lokali.

Najbardziej zaawansowane prace postępują na niższych kondygnacjach i systematycznie pną się w górę. Montujemy instalacje wewnętrzne, wodno-kanalizacyjną, elektryczną. Tam, gdzie są już gotowe, rozpoczynamy prace tynkarskie, szpachlujemy sufity, wstawiamy drzwi zewnętrzne, a w mieszkaniach grzejniki


- mówi Mariusz Toboła, kierownik projektu osiedla Red Park.

W lutym rozpoczął się także montaż wind, który planowo zakończy się za niecały miesiąc. Na dachu wykonano już pierwszą warstwę papy (podkładowej). Zdemontowano także dwa żurawie, które jeszcze do niedawna wznosiły budowlę.

Drugi etap osiedla Red Park zakończy się w trzecim kwartale tego roku.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.