Nowy właściciel ponownie otworzy jedyny w Poznaniu 5-gwiazdkowy hotel


2023.03.23
Autor: Bartosz Motorek
Zamknięty w szczycie pandemii koronawirusa 5-gwiazdkowy hotel - Blow Up Hall w Starym Browarze ma nowego właściciela i szykuje się na nowe otwarcie. Jedyny tego typu obiekt w mieście w tak wysokim standardzie przejdzie remodeling.

Blow Up Hall to 5-gwiazdkowy hotel mieszczący się w Starym Browarze został stworzony przez Grażynę Kulczyk, która zgromadziła w nim wiele dzieł sztuki, w tym m.in. instalacja meksykańsko-kanadyjskiego artysty Rafaela Lozano-Hemmera, umieszczona w lobby. Butikowy hotel oferuje zaledwie 22 pokoje, bez numerów i tradycyjnej recepcji. Goście otrzymywali iPhone'y z dostępem do wybranego pokoju.

Wiosną 2020 roku, w szczycie pandemii koronawirusa, jedyny 5-gwiazdkowy hotel w Poznaniu przestał działać. We wtorek, 21 marca br., pojawił się komunikat, że Blow Up Hall ma nowych właścicieli. Są nimi Patrycja i Maciej Kujawscy, posiadający firmę Jantex Polska produkującą jajka. Wiadomo, że hotel z końcem roku ma zostać ponownie otwarty, a do tego czasu przejdzie tzw. remodeling.

Hotel Blow Up Hall ma na swoim koncie wiele prestiżowych, międzynarodowych nagród. W 2009 roku został uznany w magazynie "The Guardian" za najbardziej futurystyczny hotel na świecie.

Inne wiadomości o Stary Browar

Komentarze


 • rocky
  Gość
  2023-03-28 11:38:52
  Sheraton także ma 5 gwiazdek. Ostatnio co artykuł na urbanity to bubel i szmira. Za chwilę zaglądanie tutaj nie będzie miało sensu.

 • rocky
  Gość
  2023-03-28 11:41:24
  I city park też ma 5 gwiazdek. Czyli nie jedyny, bo są 3. No ale jak darmowy stażysta pisał to miał to w pompce żeby sprawdzić.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.