Nowe mieszkania komunalne przy Nadolnik w Poznaniu


2023.01.20
Autor: Piotr Maślak
Podpisana została umowa z wykonawcą nowej inwestycji Komunalnych Zasobów Lokalowych w Poznaniu. Przy ulicy Nadolnik powstanie 130 mieszkań komunalnych.

W ramach nowej inwestycji przy ulicy Nadolnik powstaną trzy budynki wielorodzinne, w których zaplanowano 130 mieszkań komunalnych o zróżnicowanych metrażach. Projekt zakłada także ulokowanie na osiedlu jednego lokalu użytkowego. Wszystkie mieszkania będą miały możliwość dostosowania do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. W budynkach pojawią się windy, a w części podziemnej miejsca parkingowe.

Całość zostanie uzupełniona o małą architekturę. Na terenie osiedla zaplanowano plac zabaw, chodniki, drogi wewnętrzne oraz oświetlenie.

Koszt inwestycji Komunalnych Zasobów Lokalowych w Poznaniu to ponad 70 mln zł. Na ich większą część spółka otrzymała bezzwrotne dofinansowanie z Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego.

Wykonawcą osiedla została firma Agrobex, która do końca tego miesiąca odbierze plac budowy. Całość ma być gotowa w II kwartale 2025 roku.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.