Na Starołęce w Poznaniu trwa budowa Panoramiqi z 17-piętrowym budynkiem


2022.09.08
Autor: Piotr Maślak
Dwa budynki o wysokości od 7 do 17 pięter z tarasem widokowym na szczycie, powstają w ramach inwestycji Panoramiqa na Starołęce w Poznaniu. Projekt deweloperski BPI Real Estate Poland jest już w fazie realizacji, a ceny mieszkań zaczynają się od 9 400 PLN/mkw.

Panoramiqa to nowoczesny projekt mieszkaniowy zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, który firma BPI Real Estate Poland realizuje przy ulicy Wagrowskiej w dzielnicy Starołęka. W ramach osiedla powstaną łącznie 272 mieszkania o zróżnicowanych metrażach i rozkładach w dwóch budynkach o wysokości od 7 do 17 pięter. Ceny mieszkań w inwestycji Panoramiqa zaczynają się od 9 400 PLN/mkw.

Inwestycja powstaje w pobliżu skrzyżowania ulic Hetmańskiej i Unii Lubelskiej i składa się z mieszkań od jedno- do czteropokojowych o metrażach od 26 do 82 mkw. Ponad 80 proc. oferty Panoramiqi stanowią mieszkania 2 i 3-pokojowe. Przy realizacji inwestycji wdrożonych zostanie wiele proekologicznych rozwiązań, takich jak panele fotowoltaiczne, system retencji wody deszczowej w celu ponownego wykorzystania jej do podlewania zieleni oraz infrastruktura do ładowarek samochodów elektrycznych. Klienci belgijskiego dewelopera będą mogli ubiegać się w części banków o kredyt hipoteczny na zakup mieszkania na preferencyjnych warunkach.

Na szczycie 17-piętrowego budynku mieścił się będzie taras widokowy, dostępny będzie wyłącznie dla mieszkańców. Pomiędzy budynkami zaprojektowano dziedziniec z małą architekturą, zielenią i placem zabaw dla dzieci. W inwestycji powstanie również podziemna hala garażowa, lokal usługowy na parterze budynku oraz naziemne miejsca postojowe dla samochodów.

Budowa Panoramiqi już trwa. Obecnie wykonawca - firma CFE Polska - jest na etapie wylewania płyty fundamentowej oraz zbrojenia ścian podziemia. Prace budowlane potrwają do IV kwartału 2024 roku.


Komentarze


 • waldemarrr
  Gość
  2022-09-08 11:27:42
  Ceny jak na tę lokalizacje są niepoważne co zresztą widać po zainteresowaniu.

 • Burj Khalifa
  Gość
  2022-09-10 17:28:28
  Wysoko, ceny tez wysokie.

 • mini-beton
  Gość
  2022-09-18 15:48:02
  Taniej już nigdy nie będzie?

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.