Poznań - herb

Poznań

Współtworzyli
Grand Grand
202
Boyakki Boyakki
8
Wo92 Wo92
7
RLee RLee
3
Miniaturka Na Skraju Lasu

Na Skraju Lasu
Poznań

Mapa
Kliknij, by wczytać mapę

Informacje

Otaczające ulice
Jasna Rola, Błażeja
Rodzaj struktury
Kompleks
Rodzaj zabudowy
niska
Funkcja główna
mieszkalny
Status
ukończony
Rozpoczęcie budowy
2011 wrzesień
Zakończenie budowy
2015 wrzesień
Inwestor/deweloper
OKRE Development

Dane techniczne

Kondygnacje nadziemne
4
Lokale mieszkalne
140

Opis

Na Skraju Lasu to trzypiętrowy zespół budynków mieszkalnych, który położony jest w Poznaniu przy Jasna Rola, Błażeja. Budowa osiedla rozpoczęła się w trzecim kwartale 2011, a zakończyła się latem 2015 roku. Inwestycja ta jest projektem deweloperskim OKRE Development. W odległości 98 metrów znajduje się Żurawiniec Park, 253 metrów dalej znajdują się zespół mieszkalny Ogrody Różane, a 295 metrów dalej znajduje się osiedle Ogrody Naramowickie.

Informacje dodatkowe

 • trzypokojowe mieszkania o powierzchni od 45 do 65 mkw.
 • szacunkowy koszt całego projektu inwestycyjnego na Naramowicach to prawie 40 mln zł
 • inwestycja realizowana w trzech etapach
Ostatnio zmodyfikowano 2016-05-22 10:32:54

Powiązane firmy

Forum opinii Na Skraju Lasu


 • Jacek
  Gość
  2012-03-17 00:44:35
  Ta inwestycja, podobnie jak kilka pobliskich to zbrodnia urbanistyczna i katastrofa przyrodnicza, która może doprowadzić do zagłady pobliskiego rezerwatu i terenów zieleni. W zamian za rzadkie tereny rekreacyjne kolejne eleganckie getto. Czekamy na zmianę MPZP która utrze nosa developerom.

 • feliX
  Gość
  2012-07-02 12:41:37
  Tam nie ma MPZP, więc co chcesz zmieniać?

 • Szczepan
  Gość
  2012-07-14 02:23:39
  No to może na uchwalenie MPZP, w każdym razie wszystkim chodzi o to, żeby w okolicy nie powstało już więcej podobnych koszmarków - otoczonych płotem siedzib japiszoństwa, przez które dewastowane są tereny rekreacyjne i umiera las na Umultowie, Przez właśnie takie "inwestycje" słowo developer nabrało pejoratywnego znaczenia w Poznaniu, coś prawie jak "gangster".

 • tom
  Gość
  2012-08-16 23:43:35
  ...żadnego lasu nikt nie zniszczył przez tą budowę jak Wam coś ktoś przeszkadza możecie iść mieszkać do szałasu w lesie...

  Moim zdaniem fajne osiedle powstaje i to bez żadnych płotów otwarte ... podoba mi się...

 • Szczepan
  Gość
  2012-08-17 15:26:34
  A ty jesteś przedstawicielem developera lub jego pracownikiem, że tak się tym zachwycasz? To może ci wytłumaczę w czym rzecz, boś albo mało kumaty albo znasz to osiedle tylko ze zdjęć.
  Otóż:
  1. Osiedle powstaje w odległości około 10 metrów od lasu (tyle co droga). Będzie generować hałas, zasłaniać widok na roślinność i dominować nad otoczeniem psując krajobraz.
  2. Prace ziemne i wykopy fundamentów tego i innych osiedli spowodowały spadek poziomu wód gruntowych. Rezerwat torfowiskowy Żurawiniec w zasadzie nie istnieje a i sam las jest zagrożony wysychaniem.
  3. Wyjazd z garaży jest prosto pod las, czyli że w miejscu gdzie ludzie spacerowali albo rowerem jeździli będą się teraz jakieś japiszony rozbijać swoimi SUV-ami.

  Ogólnie chodzi o sprzeciw przeciwko upychaniu "na chama" blokowisk gdzie popadnie, szczególnie w miejscu atrakcyjnym dla rekreacji.

 • Forum
  Gość
  2013-02-19 16:09:27
  http://www.naskrajulasu.fora.pl/

  Forum mieszkańców- zapraszamy!!

 • Jacek
  Gość
  2013-02-19 22:39:02
  Tak jak sądziłem od początku inwestycji - "prześliczny" kloc w miejscu gdzie powinny być tereny rekreacyjne dla okolicznej ludności i bufor ochronny wokół lasu.

  Ciekawe kiedy owi mieszkańcy zaczną parkować samochody w lesie, bo to tylko kwestia czasu.

 • GOŚĆ
  Gość
  2013-02-27 12:55:19
  Jacku, przewidujący mieszkańcy kupili garaż ;]

 • Jacek
  Gość
  2013-02-27 20:46:43
  "Przewidujący", a zakładam że dla każdego garażu nie starczyło, a już z pewnością nie na mieszkania gdzie są 2-3 samochody.

 • Ciekawe
  Gość
  2013-02-28 19:28:49
  Rosomakiem w lesie zaparkujesz, pewnie "Jacek" sam parkuje pod drzewem, a tu teraz swoje modrości wygłasza.... nie każdego stać na parking podziemny.

 • Jacek
  Gość
  2013-02-28 22:05:44
  To nie jest forum epoznania, żeby sobie nawzajem ubliżać ad persona i przerzucać obelgami.

  Owszem, nie stać mnie na garaż podziemny, mieszkam w bloku bez garaży i nie mam samochodu. Pewnie dla młodych dorobkiewiczów z Naramowic jestem pariasem. Trudno, jednak nie ma i nie będzie zgody na stawianie bloków i zabudowanie parkingami najpiękniejszych terenów Poznania.

  A skoro nie stać na garaż, to się nie kupuje dwóch albo trzech aut do domu. To jak wygląda parkowanie na developerskich osiedlach wokół Naramowic to najlepszy dowód na myślenie "zapłaciłem za mieszkanie to mi się należy parking, choćby na trawniku". Smutne.

 • feliX
  Gość
  2013-03-01 11:46:08
  Cześć, jestem przedstawicielem OKRE, czyli dewelopera tego osiedla. Chciałem poinformować, że:

  - kwestię zabudowy działki na rogu Jasnej Roli i Błażeja przesądziło w pewnym sensie Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Poznania z 2008 roku. To nie lobbing złego dewelopera tu zadecydował, a koncepcja MPU i suwerenna decyzja Rady Miasta.
  - prywatnie uważam, że dobrze się stało, że uchwalono ochronny plan zagospodarowania dla kompleksu leśnego Żurawiniec - w zeszłym roku. Dzięki niemu nie powstaną kolejne osiedla po drugiej stronie Jasnej Roli (trochę na północ od naszej inwestycji). Natomiast zagospodarowanie tej działki dopełnia kompleks mieszkaniowy, który powstaje na szerokości od Jasnej Roli do ul. Naramowickiej.
  - trudno zgodzić się z argumentem, że na działce powinna pozostać zieleń. Skwer w tym miejscu byłby tylko przedłużeniem Lasu Umultowskiego, który i tak zapewnia świetne warunki do wypoczynku mieszkańcom (także naszego osiedla).
  - c.d. poniżej

 • feliX
  Gość
  2013-03-01 12:40:06
  - z kwestią wysychania torfowiska nie dyskutuję - faktycznie to zjawisko ma miejsce. Tyle tylko, że w chwili, kiedy nasza firma rozpoczynała inwestycję, torfowisko już dogorywało.
  - informuję, że na 1 mieszkanie przypada w inwestycji 1 miejsce parkingowe.

 • Jacek
  Gość
  2013-03-01 23:24:03
  Jeśli faktycznie to stanowisko przedstawiciela developera, to odpowiada z grubsza temu, czego można było się spodziewać.

  1. Faktycznie studium przewiduje budowę domów wielorodzinnych, ale jako że to tylko studium to nie reguluje np ich rozmiarów czy stopnia pokrycia działki, zatem spokojnie postawiliście szpetnego "kloca". Można było zrobić coś podobnego do 2-piętrowych budynków po drugiej stronie, ale po co skoro można więcej bejmów zarobić.
  2. Jasne, po co zieleń na działce? Argument jak powyżej - mniej wolnej przestrzeni to więcej zarobku kosztem estetyki i jakości zamieszkania.
  3. Torfowisko dogorywało to można jeszcze las dobić? Bez komentarza.
  4. Jedno miejsce na mieszkanie? No brawo, nawet na osiedlach z PRLu jest więcej miejsc parkingowych. Obecnie przypada znacznie więcej aut na mieszkanie.

  Proponuję nie kompromitować się dalej.

 • gość
  Gość
  2013-03-02 20:51:29
  witam! :) rozważam zakup mieszkania na skraju lasu, podoba mi się bliskie sąsiedztwo lasu, natomiast to, co chciałbym się dowiedzieć, to cena. jak na nową inwestycję, cena nie jest zła, ale mimo to jak wiadomo, tzreba negocjować :D i tu pytanie do osób, które już mieszkania kupiły; ile udało się Wam wynegocjować? jakiej wysokości rabaty? wiem, że przy inwestycjach, które się budują, rabaty są zwykle niższe niż przy tych stojących, ale po targach mieszkań udało mi się z kilkoma deweloperami po wstępnych rozmowach wynegocjować fajne rabaty, czasem rzędu blisko 10%. jak jest tutaj? bo niestety na targach stosiko było oblegane i nie miałem możliwości porozmawiać. pozdrawiam :)

 • lokalny
  Gość
  2013-03-03 12:54:11
  jeśli nie chodzisz do pracy na 6 rano abo na nocki to zastanów się dwa razy, czy w ogóle kupować tam mieszkanie. mieszkam kawałek dalej i przejazd ul. Naramowicką w porannym i popołudniowym szczycie to dramat. alternatywnie brnięcie przez błoto na Jasnej Roli.
  czasu nie cofnę, ale lepsza, choć droższa miejscówka byłaby na os. Batorego, na Hulewiczów albo nawet przy ul. Serbskiej.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.