
Na Skraju Lasu
Poznań

Informacje
- Otaczające ulice
- Jasna Rola, Błażeja
- Rodzaj struktury
- Kompleks
- Rodzaj zabudowy
- niska
- Funkcja główna
- mieszkalny
- Strona www
- www.naskrajulasu.pl
- Status
- ukończony
- Rozpoczęcie budowy
- 2011 wrzesień
- Zakończenie budowy
- 2015 wrzesień
- Inwestor/deweloper
- OKRE Development
Dane techniczne
- Kondygnacje nadziemne
- 4
- Lokale mieszkalne
- 140
Opis
Na Skraju Lasu to trzypiętrowy zespół budynków mieszkalnych, który położony jest w Poznaniu przy Jasna Rola, Błażeja. Budowa osiedla rozpoczęła się w trzecim kwartale 2011, a zakończyła się latem 2015 roku. Inwestycja ta jest projektem deweloperskim OKRE Development. W odległości 98 metrów znajduje się Żurawiniec Park, 253 metrów dalej znajdują się zespół mieszkalny Ogrody Różane, a 295 metrów dalej znajduje się osiedle Ogrody Naramowickie.
Informacje dodatkowe
- trzypokojowe mieszkania o powierzchni od 45 do 65 mkw.
- szacunkowy koszt całego projektu inwestycyjnego na Naramowicach to prawie 40 mln zł
- inwestycja realizowana w trzech etapach
Ostatnio zmodyfikowano 2016-05-22 08:32:54
Zdjęcia Na Skraju Lasu
Wiadomości o Na Skraju Lasu
- Trzeci etap inwestycji Na Skraju Lasu w Poznaniu 2014-04-24 07:04:45
- Zakończono pierwszy etap realizacji inwestycji mieszkaniowej Na Skraju Lasu w Poznaniu 2013-03-28 17:07:49
- Rusza nowa inwestycja mieszkaniowa w Poznaniu 2011-09-09 07:11:30
- Na poznańskich Naramowicach powstanie nowe osiedle 2011-09-08 18:27:47
Powiązane firmy
- E&L Real Estates
- OKRE Development - deweloper
- UNI-FORM - zarządzanie projektem
W pobliżu
Jacek
Gość
feliX
Gość
Szczepan
Gość
tom
Gość
Moim zdaniem fajne osiedle powstaje i to bez żadnych płotów otwarte ... podoba mi się...
Szczepan
Gość
Otóż:
1. Osiedle powstaje w odległości około 10 metrów od lasu (tyle co droga). Będzie generować hałas, zasłaniać widok na roślinność i dominować nad otoczeniem psując krajobraz.
2. Prace ziemne i wykopy fundamentów tego i innych osiedli spowodowały spadek poziomu wód gruntowych. Rezerwat torfowiskowy Żurawiniec w zasadzie nie istnieje a i sam las jest zagrożony wysychaniem.
3. Wyjazd z garaży jest prosto pod las, czyli że w miejscu gdzie ludzie spacerowali albo rowerem jeździli będą się teraz jakieś japiszony rozbijać swoimi SUV-ami.
Ogólnie chodzi o sprzeciw przeciwko upychaniu "na chama" blokowisk gdzie popadnie, szczególnie w miejscu atrakcyjnym dla rekreacji.
Forum
Gość
Forum mieszkańców- zapraszamy!!
Jacek
Gość
Ciekawe kiedy owi mieszkańcy zaczną parkować samochody w lesie, bo to tylko kwestia czasu.
GOŚĆ
Gość
Jacek
Gość
Ciekawe
Gość
Jacek
Gość
Owszem, nie stać mnie na garaż podziemny, mieszkam w bloku bez garaży i nie mam samochodu. Pewnie dla młodych dorobkiewiczów z Naramowic jestem pariasem. Trudno, jednak nie ma i nie będzie zgody na stawianie bloków i zabudowanie parkingami najpiękniejszych terenów Poznania.
A skoro nie stać na garaż, to się nie kupuje dwóch albo trzech aut do domu. To jak wygląda parkowanie na developerskich osiedlach wokół Naramowic to najlepszy dowód na myślenie "zapłaciłem za mieszkanie to mi się należy parking, choćby na trawniku". Smutne.
feliX
Gość
- kwestię zabudowy działki na rogu Jasnej Roli i Błażeja przesądziło w pewnym sensie Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Poznania z 2008 roku. To nie lobbing złego dewelopera tu zadecydował, a koncepcja MPU i suwerenna decyzja Rady Miasta.
- prywatnie uważam, że dobrze się stało, że uchwalono ochronny plan zagospodarowania dla kompleksu leśnego Żurawiniec - w zeszłym roku. Dzięki niemu nie powstaną kolejne osiedla po drugiej stronie Jasnej Roli (trochę na północ od naszej inwestycji). Natomiast zagospodarowanie tej działki dopełnia kompleks mieszkaniowy, który powstaje na szerokości od Jasnej Roli do ul. Naramowickiej.
- trudno zgodzić się z argumentem, że na działce powinna pozostać zieleń. Skwer w tym miejscu byłby tylko przedłużeniem Lasu Umultowskiego, który i tak zapewnia świetne warunki do wypoczynku mieszkańcom (także naszego osiedla).
- c.d. poniżej
feliX
Gość
- informuję, że na 1 mieszkanie przypada w inwestycji 1 miejsce parkingowe.
Jacek
Gość
1. Faktycznie studium przewiduje budowę domów wielorodzinnych, ale jako że to tylko studium to nie reguluje np ich rozmiarów czy stopnia pokrycia działki, zatem spokojnie postawiliście szpetnego "kloca". Można było zrobić coś podobnego do 2-piętrowych budynków po drugiej stronie, ale po co skoro można więcej bejmów zarobić.
2. Jasne, po co zieleń na działce? Argument jak powyżej - mniej wolnej przestrzeni to więcej zarobku kosztem estetyki i jakości zamieszkania.
3. Torfowisko dogorywało to można jeszcze las dobić? Bez komentarza.
4. Jedno miejsce na mieszkanie? No brawo, nawet na osiedlach z PRLu jest więcej miejsc parkingowych. Obecnie przypada znacznie więcej aut na mieszkanie.
Proponuję nie kompromitować się dalej.
gość
Gość
lokalny
Gość
czasu nie cofnę, ale lepsza, choć droższa miejscówka byłaby na os. Batorego, na Hulewiczów albo nawet przy ul. Serbskiej.