Miejsce wstydu w Poznaniu wreszcie się odmieni

2015.07.10

U zbiegu ulic Sikorskiego i 28 Czerwca na poznańskiej Wildze powstać ma 7-kondygnacyjny budynek mieszkalny z lokalami handlowo-usługowymi, według koncepcji architektonicznej pracowni CDF Architekci. Inwestycja ma być gotowa w pierwszej połowie 2017 roku.

Obecnie na działce, na której powstać ma nowoczesna kamienica mieszkalna, mieści się bazar ze szpetnymi pawilonami. W latach 70. powstał nawet pomysł zabudowy tego terenu wieżowcami, jednak nigdy do realizacji tych projektów nie doszło.

Teraz sytuacja na rogu ulic Sikorskiego i 28 Czerwca się zmieni, za pomocą najnowszej koncepcji pracowni architektonicznej CDF Architekci. Według projektu na działce powstać na 7-kondygnacyjna kamienica z dwiema kondygnacjami podziemnymi, w których znajdzie się hala garażowa. W parterze obiektu znajdą się lokale handlowo-usługowe, a powyżej mieszkania.

Gotowa jest już koncepcja architektoniczna nowej inwestycji. Wkrótce przygotowany ma zostać projekt budowlany i jeszcze w tym roku inwestor będzie mógł złożyć wniosek o pozwolenie na budowę. Budowa kamienicy będzie trwałą około 12-14 miesięcy od otrzymania dokumentu. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem budynek będzie gotowy w pierwszej połowie 2017 roku.

Źródło: tvn24.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.