Kiedy ruszy ponownie budowa Andersia Silver w Poznaniu?


2021.10.05
Autor: Urbanity.pl
Na budowie najwyższego biurowca w Poznaniu, który ma stać się także nową wizytówką miasta, gotowy jest już poziom zero. Na budowie trwa chwilowy przestój spowodowany działaniami przygotowawczymi.

Budowa wieżowca Andersia Silver w Poznaniu rozpoczęła się w 2020 roku. Na dwa miesiące przed zakładanym terminem zakończyła się realizacja poziomu zero, który obejmuje konstrukcję części podziemnej budynku. Trzy podziemne poziomy, które posłużą jako parking na 244 stanowiska są już gotowe i obecnie na budowie jest chwilowy przestój prac.

Jak tłumaczy inwestor, aktualnie prowadzone są procedury przetargowe generalnego wykonawcy, czyli firmy Porr na podwykonawców.

Prace na budowie najwyższego poznańskiego biurowca idą zgodnie z planem. Zakończony został poziom zero inwestycji i według przyjętego harmonogramu mamy w tej chwili przestój prac na placu budowy spowodowany działaniami przygotowawczymi do dalszej realizacji projektu. Aktualnie trwają procedury przetargowe Generalnego Wykonawcy na podwykonawców, a także koordynacja tychże podwykonawców oraz dostaw – informuje Piotr Trybusz, Dyrektor Sprzedaży z firmy PROBUILD, reprezentującej Von der Heyden Group.

Andersia Silver to zamykający biurowiec realizowaną od 25 lat przez Von der Heyden Group inwestycję przy Placu Andersa w Poznaniu. Kompleks składa się z niżej części od strony ulicy Królowej Jadwigi i głównej wieży od ulicy Krakowskiej. Inwestycja ma stać się biznesową wizytówką stolicy Wielkopolski, która w swoim najwyższym punkcie osiągnie wysokość 117,5 m. Łączna powierzchnia użytkowa wyniesie prawie 40 000 mkw. na 25 kondygnacjach.

Projekt architektoniczny powstał w Pracowni Projektowej Ewy i Stanisława Sipińskich. Biurowiec będzie jednym z najbardziej przyjaznych środowisku budynków w Poznaniu. Ma otrzymać certyfikat LEED na poziomie Gold.

Oddanie do użytku projektu Andersia Silver zaplanowano na II połowę 2023 roku.

Komentarze


 • Wtajemniczony
  Gość
  2021-10-05 19:28:55
  Nie przetarg bo ten już jest od dawna rozstrzygnięty , investor wstrzymał pracę która miała rozpocząć się 1 października b.r. po ok 3 miesiącach przerwy na tzw. Reorganizacje . inwestor się wystraszył lub coś wie więcej co ma się wydarzyć na rynku budownictwa w Polsce .

 • Agee
  Gość
  2021-10-06 06:30:05
  W całym mieście, w przestrzeni biurowej straszą pustostany a lockdown cv19 udowodnił że całkiem sprawnie da się pracować on line, z domu, nie tracąc czasu i nerwów na dojazd i oglądanie nienawistnych twarzy kolegów i koleżanek z pracy.

 • mat
  Gość
  2021-10-06 08:03:43
  szukają 50 podwykonawców którzy zatrudnią kolenych podwykonawców i wkółko tylko o części która najmniej nas interesuje minusowa

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.