Najnowocześniejszy biurowiec w Poznaniu pod nową nazwą. Chodzi o 120-metrowy wieżowiec


2024.01.03
Autor: Piotr Maślak
Powstający blisko 120-metrowy wieżowiec na Placu Andersa w Poznaniu zmienił swoją nazwę. Inwestor poinformował o zmianach i udostępnił nowe wizualizacje biurowca.

Realizowany dotychczas pod nazwą Andersia Silver poznański wieżowiec, to od teraz AND2. Blisko 120-metrowy wysokościowiec o charakterze biurowo-usługowym, który dostarczy na rynek 40 000 metrów kwadratowych nowoczesnej przestrzeni do pracy, będzie najnowocześniejszym biurowcem w stolicy Wielkopolski.

Zmiana nazwy biurowca na AND2 to kamień milowy w rozwoju tego projektu. Tak ważna dla przedsięwzięcia transformacja, wprowadzona w okresie Nowego Roku nie tylko symbolizuje nowe początki i możliwości, ale także podkreśla wyjątkowy adres budynku, adres, który zwieńcza 25 lat inwestycji realizowanej na poznańskim Placu Andersa
powiedział: Sven von der Heyden, prezes i założyciel Von der Heyden Group

Nowa nazwa AND2 jest niczym skrócony zapis adresu, odpowiedni współczesnemu, krótkiemu i szybkiemu sposobowi komunikacji. Nowe oblicze zyskuje nie tylko cała identyfikacja wizualna projektu, ale także strategia komunikacji, która wpisuje się w nową biznesową rzeczywistość sektora nieruchomości komercyjnych.

AND2 to 25-kondygnacyjna inwestycja, która realizowana przez firmę Von der Heyden Group we współpracy z Miastem Poznań i kończy trwającą od 25 lat zabudowę przy Placu Andersa. Generalnym wykonawcą biurowca jest firma PORR.
Budowa wieżowca Andersia Silver, stan na rudzień 2023 roku, fot. Andersia
Tak wyglądało zaawansowanie prac budowlanych w grudniu 2023 roku, fot. PORR

Pod koniec 2023 roku informowaliśmy o finansowaniu pomostowym dla tego projektu. Polski Fundusz Rozwoju zainwestował w najwyższy biurowiec w Poznaniu kwotą 17 mln euro.

Nowy wieżowiec ma stać się jedną z wizytówek miasta oraz całego województwa. Przyszli najemcy AND2 będą mieli wiele udogodnień, w tym m.in. rowerownia z 241 stanowiskami i zapleczem sanitarnym, 251 miejsc parkingowych, 5 ładowarek dla samochodów elektrycznych i 22 dla jednośladów oraz 15 szybkobieżnych wind. Biurowiec posiadał będzie uchylne wąskie skrzydła okien, a także trzy tarasy zlokalizowane na 12 i 19 piętrze, z których będzie można podziwiać panoramę Poznania.

Biurowiec oferuje trzy rodzaje powierzchni biurowej: Silver, najbardziej przestronne i idealne dla dużych zespołów, Gold z widokiem na wszystkie strony miasta oraz Palladium na najwyższych piętrach dla tych, którzy chcą naprawdę wyróżnić swój biznes.

Inwestycja powstaje wzdłuż jednej z najważniejszych arterii, w niedalekiej odległości od m.in. Międzynarodowych Targów Poznańskich czy głównego dworca kolejowego i autobusowego.

AND2 zostanie oddany do użytku w 2025 roku.

Wszystkie wizualizacje wieżowca można zobaczyć TUTAJ.

Komentarze


  • ja
    Gość
    2024-01-08 06:20:49
    Co to za idiotyczna nazwa...

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.