Hotel Hilton w Poznaniu: negocjacje trwają


2007.07.03
Autor: Gazeta Wyborcza
Trwają rozmowy dotyczące lokalizacji hotelu Hilton w Poznaniu. Najprawdopodobniej Hilton Garden Inn oferujący nieco niższy standard usług niż pięciogwiazdkowe Hiltony, stanie na rogu Dąbrowskiego i i Roosevelta lub vis-a-vis wieżowca Akademii Ekonomicznej.

Obie te działki należą do poznańskiego dewelopera firmy Wechta. Na razie jednak trwają rozmowy i na efekty negocjacji trzeba będzie poczekać najwcześniej po wakacjach.

Hilton Garden Inn, który ma stanąć w Poznaniu, to marka hoteli średniej klasy, dostępnych także dla osób z mniej zasobnym portfelem..

Poznański deweloper jest właścicielem także innej atrakcyjnej parceli w centrum miasta - między al. Niepodległości, ul. Powstańców Wielkopolskich i Kościuszki. Ma tam powstać ponadstumetrowy wieżowiec przeznaczony m.in. na biura.

To nie jedyna inwestycja hotelowa w Poznaniu. Najszybciej klientów przyjmie IBB Andersia w nowym wieżowcu na placu Andersa. W tym roku otwarty ma zostać także kameralny boutique hotel w Starym Browarze. Swój pierwszy w Polsce hotel otwiera we wrześniu potężna hiszpańska grupa NH Hoteles. Będzie się mieścił w dawnym hotelu Wielkopolska przy ul. Święty Marcin.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.