Galeria Dębiec ma generalnego wykonawcę


2013.05.06
Autor: Urbanity.pl
Red Real Estate Development podpisał kontrakt na budowę poznańskiej Galerii Dębiec z firmą Henpol. Obiekt stanie przy ulicy 28 Czerwca 1956 r.

Budynek powstaje w sąsiedztwie budowanego od jesieni 2011 roku przez grupę kapitałową Red Real Estate Development osiedla Red Park, w którym finalnie powstać ma 600 mieszkań.

Centrum zakupowe, które usytuowane będzie opodal prowadzonej inwestycji mieszkaniowej będzie dysponowało niespełna 9750 mkw. powierzchni handlowo-usługowej. Powierzchnia całkowita galerii wyniesie ponad 19 960 mkw. Do dyspozycji klientów, poniżej poziomu handlowego, oddany zostanie parking z 229 miejscami parkingowymi i dodatkowe 121 miejsc na parkingu zewnętrznym.

Dwupoziomowy kompleks handlowy zaoferuje 54 lokale handlowo-usługowe (o pow. od 20 do 500 mkw.), które mieścić się będą na poziomie handlowym z cyrkulacją okrężną. Poznańska firma Eudeco, komercjalizująca centrum poinformowała, że została zawarta już umowa najmu z operatorem spożywczym - marketem Biedronka, który zajmie powierzchnię ponad 1500 mkw. W gronie najemców znalazły się też m.in.: sklep Pepco, Apteka Dom Leków, Biuro Podróży Holiday Land, czy Pralnia Nata.

Centrum handlowe, które powstanie w pobliżu Lasku Dębińskiego zaprojektowane zostało przez poznańską pracownię architektoniczną Archikwadrat. Otwarcie Galerii Dębiec nastąpi 30 września 2014 roku.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.