Francuzi ruszają z nowym projektem w kultowym miejscu Poznania


2021.11.15
Autor: Urbanity.pl
Najnowsza inwestycja mieszkaniowa Bouygues Immobilier Polska uzupełni pierzeję u szczytu zabytkowych, słynnych schodów łączących ulice Dolna Wilda oraz Górna Wilda.

W jednym z najważniejszych miejsc dzielnicy Wilda powstanie prestiżowa inwestycja francuskiego dewelopera Bouygues Immobilier Polska - Vilda Moderne.

Nowoczesny 7-piętrowy budynek mieszkaniowy uzupełni pierzeję u szczytu zabytkowych, słynnych schodów łączących ulice Dolna Wilda oraz Górna Wilda. Schody zostały zaprojektowane w latach 30. XX w. przez wybitnego architekta Władysława Czarneckiego. W ubiegłym roku przeszły gruntowny remont, mający na celu przywrócenie ich dawnego wyglądu, łącznie z lampami w stylu art déco.

Vilda Moderne będzie miała jasną fasadę, a niższe kondygnacje – w tym usługowy parter – zostaną cofnięte, by lepiej wyeksponować zabytkowe schody. W budynku zaplanowano 129 mieszkań o metrażach od 25 do 93 mkw. i rozkładach od kawalerek po lokale czteropokojowe, z ogródkami na parterze oraz loggiami, balkonami i tarasami na piętrach.

Na dachu Vilda Moderne znajdą się nasadzenia roślin oraz zamontowana zostanie instalacja fotowoltaiczna.

Za projekt architektoniczny inwestycji odpowiada pracownia Lab 3 Architekci. Budynek mieszkalny ma być gotowy w II kwartale 2024 roku.

Komentarze


 • Piotr
  Gość
  2022-01-04 18:12:00
  Wokół piękne, zabytkowe kamienice, a tuż przy schodach zabudowują tym blokiem. Do tego teraz piękny widok ze szczytu schodów się rozciąga i czuć przestrzeń, ale już niedługo zniknie. Lepiej cieszcie się zabytkowi schodami bo tak szybko odchodzą

 • As
  Gość
  2022-01-04 18:24:26
  To jest niedopuszczalne... Betonoza nawet w tym miejscu ??? Czemu takie decyzje dotyczące zabudowy przestrzennej wokół elementów przestrzeni publicznej podejmowane są poza formum publicznym... przecież z Górnej Wildy już nigdzie nie będzie dało się zobaczyć warty nie wspominając o wycinaniu ostatnich drzew między budynkami... dramat

 • Grzesiu
  Gość
  2022-01-04 22:58:15
  tak właśnie kumuluje się smog, im gestrza zabudowa tym bardziej ten syf stoi i nie ma ucieczki, ostatnie ujście z wąskiej ulicy zaplombowane, niszczycie to miasto

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.