Co po Tesco? Deweloper pyta mieszkańców, jak zagospodarować teren na Piątkowie

2021.09.13

Echo Investment przeprowadza obecnie konsultacje społeczne koncepcji zagospodarowania terenu po Tesco na Piątkowie w Poznaniu.

Mieszkańcy Poznania mogą już odpowiadać na pytania m.in. co powinno się znaleźć w parku czy jakich lokali i usług brakuje w okolicy. Echo Investment, które jest właścicielem działki przy ulicy Opieńskiego na Piątkowie w Poznaniu prowadzi obecnie konsultacje społeczne koncepcji zagospodarowania tego terenu.

Konsultacje podzielone zostały na 5 etapów. Najpierw zaprezentowana została pierwsza koncepcja osiedla i parku oraz rozpoczęte zostało zbieranie informacji zwrotnej wśród mieszkańców pobliskich osiedli oraz reprezentantów lokalnej społeczności. Następnym krokiem jest analiza zebranego materiału i udostępnienie jej wyników na dedykowanej stronie copotesco.pl.

Echo Investment zaproponowało, aby zastąpić stary blaszak supermarketu Tesco, nowoczesnym i ekologicznym osiedlem z częścią handlowo-usługową, miejskimi placami zabaw, a także parkiem o długości 300 metrów i szerokości od 20 do 40 m. Uzupełnieniem ma być wygodny supermarket, o który postulowali sąsiedzi inwestycji.

Deweloper jest właścicielem 4-hektarowego terenu po Tesco przy Opieńskiego od 2020 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.