Cały biurowiec Nowego Rynku dla Żabki

2018.12.06

Firma Żabka Polska podpisała umowę, dzięki której zajmie w całości drugi budynek powstający w ramach pierwszego etapu poznańskiego kompleksu biurowego Nowy Rynek.

Podpisana umowa pomiędzy Żabka Polska, a firmą Skanska, która jest inwestorem kompleksu, zakłada wynajęcie 10 300 mkw. w drugim budynku I etapu Nowego Rynku w Poznaniu. Nowy najemca przeniesie tam swoją poznańską siedzibę. Obecnie firma działa w budynku Andersia Business Center przy placu Andersa.

Budowa biurowca ruszyła w marcu br., a jego oddanie do użytku zaplanowano na IV kwartał 2019 roku. Obecnie powstają dwa budynki kompleksu Nowy Rynek. Żabka zajmie cały biurowiec A przy ulicy Stanisława Matyi i przeniesie tam swoją siedzibę z końcem przyszłego roku.

Skanska Property planuje w 2019 roku rozpocząć budowę kolejnego budynku, tym razem zlokalizowanego w narożniku ulic Wierzbięcice i Jakuba Wujka.. Docelowo Nowy Rynek zaoferuje 100 000 mkw. powierzchni najmu.

Koncepcję zagospodarowania całego terenu poznańskiej inwestycji przygotowała pracownia JEMS Architekci. Pierwsze dwa biurowce powstały na deskach pracowni Maćków z Wrocławia. Za projekt trzeciego budynku odpowiada biuro Medusa Group z Bytomia.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Nowy Rynek, Skanska, Maćków Pracownia Projektowa, Medusa Group - Przemysław Łukasik, Łukasz Zagała

Komentarze


 • budowniczy
  Gość
  2018-12-06 10:48:40
  Żabka przenosi się z ABC do biurowca Skanski.Aaaaaaaaaaaa...Trybusz chyba się zesra ze zgryzoty i złości.Teraz można mniemać że Silver nie powstanie za kilka lecz za kilkanaście lat.

 • Darek
  Gość
  2018-12-06 12:09:18
  Po pierwsze kompleks na Pl Andersa nie juz juz Trybusza. Po drugie, Zabka nie jest w ABC.

  Po trzecie, najemcy juz obecnie potrzebuja nowych metro, wiec zajmuja te zwolnione.
 • RLee
  RLee
  Użytkownik
  2018-12-07 11:43:26
  Żabka ma swoje biura w PFC

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.