Całkowicie skomercjalizowany poznański Kwadraciak

2020.06.22

Nowym najemcą biurowca Kwadracik w Poznaniu zostało Wielkopolskie Biuro Planowania Przestrzennego.

Wielkopolskie Biuro Planowania Przestrzennego zajmie 720 metrów kwadratowych powierzchni biurowej w biurowcu Kwadracik, który mieści się w sąsiedztwie słynnego poznańskiego Okrąglaka. W transakcji najmu właściciela nieruchomości reprezentowała firma doradcza Savills a najemcę firma Cushman & Wakefield.

Wielkopolskie Biuro Planowania Przestrzennego realizuje, przypisane ustawowo samorządowi województwa, zadania z zakresu planowania przestrzennego, m.in.: sporządza plan zagospodarowania przestrzennego województwa, prowadzi analizy i studia służące określeniu uwarunkowań i kierunków polityki przestrzennej samorządu województwa, a także współdziała w zakresie planowania przestrzennego z gminami i powiatami Wielkopolski.

Biurowce Okrąglak i Kwadraciak mieszczą się w centrum Poznania, na działce u zbiegu ulic 27 grudnia i Seweryna Mielżyńskiego. Okrąglak wybudowany został na przełomie lat 40. i 50. w miejscu Banku Cukrownictwa. Z kolei Kwadracik dobudowany został w 2012 roku, kiedy to Okrąglak przechodził modernizację. Właścicielem obu nieruchomości są firmy Benson Elliot i Sharow Capital.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.