Przy Rondzie Kaponiera w Poznaniu stanie Bałtyk Tower

2012.06.20

Znamy już szczegóły planowanej poznańskiej inwestycji biurowo-usługowej, która zrealizowana zostanie na działce przy Rondzie Kaponiera w Poznaniu. Projekt architektoniczny przygotowało biuro projektowe MVRDV z Holandii.

Inwestycja Bałtyk powstanie w miejscu, gdzie dawniej funkcjonowało kino Bałtyk, przy ulicy Zwierzynieckiej. Budynek będzie dysponował powierzchnią całkowitą wynoszącą 25 tys. mkw., z czego 12,5 tys. mkw. zostanie przeznaczone pod pomieszczenia biurowe, a 1,35 tys. mkw., zajmą lokale handlowe. Na szczycie wieżowca znajdzie się restauracja o powierzchni 750 metrów kwadratowych, z której będzie można podziwiać panoramę miasta. W Bałtyku mieścić się będzie także dość nietypowy hotel, ponieważ będzie on posiadał jedynie jeden pokój.

Poznańska inwestycja jest pierwszym projektem architektonicznym pracowni MVRDV w Polce. Lokalnym partnerem holenderskiego biura jest pracownia Ultra Architects. Inwestorem budynku jest spółka Sophia to joint venture utworzone przez Garvest i Vox Group. Za nadzór inżynierski odpowiada Buro Happold, a za proces certyfikacji obiektu, który ma uzyskać BREEAM na poziomie very good, odpowiada firma MEP.

Bałtyk w Poznaniu ma być gotowy w 2014 roku.

Źródło: Eurobuild

Inne wiadomości o Bałtyk, BuroHapppold Engineering, Garvest Real Estate

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.