Zaczyna się najciekawsza część budowy biurowca Bałtyk w Poznaniu

2015.09.30

Do końca bieżącego miesiąca wykonywane będą prace na poziomie 0 poznańskiego budynku biurowego Bałtyk, a już od października obiekt zacznie się wznosić w tempie jedna kondygnacja na dwa tygodnie. Inwestorem projektu jest firma Garvest.

Biurowiec Bałtyk powstaje przy ulicy Zwierzynieckiej, przy rondzie Kaponiera. Prace budowlane przebiegają zgodnie z harmonogramem, a od początku inwestycji zbudowano ponad 50 tysięcy metrów sześciennych obiektu. Zakończyła się już budowa ścian i stropów podziemnych kondygnacji, a od października budynek zacznie wyłaniać się ponad poziom ziemi.

Budowa Bałtyku obsługiwana jest obecnie przez dwa dźwigi wieżowe. Teraz wykonawca inwestycji - firma PORR Polska - przystąpi do budowy konstrukcji ze słupów skośnych. Od przyszłego miesiąca powstawać będą kondygnacje naziemne, w tempie jedna na dwa tygodnie. Z początkiem przyszłego roku na najniższej części biurowca rozpocznie się montaż elewacji.

Całość ma zostać oddana do użytku wiosną 2017 roku. Bałtyk będzie biurowcem z punktami handlowo-usługowymi, barami oraz jednopokojowym hotelem z restauracją. Pod budynkiem zaplanowano parking samochodowy.

Źródło: epoznan.pl

Komentarze


 • hehe
  Gość
  2015-12-14 06:33:47
  co za komunistyczna nazwa po idzie z postepem, jak pensjonaty nad morzem za czasow gierka

 • Poznaniak J.
  Gość
  2016-04-25 11:46:04
  Bardzo ciekawy obiekt dobrze, że powstaje w tym miejscu które jest reprezentatywne dla Poznania. A najważniejsze, że powstaje w takim tempie. Brawo!!! Cieszy mnie możliwość otwarcia w nim kina "BAŁTYK". Jestem rodowitym poznaniakiem i cieszę każdym ciekawym obiektem jaki w moim mieście powstaje. Brak wysokościowców albo jak kto woli wieżowców....

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.