Jest finansowanie na realizację Galerii Amber w Kaliszu

2012.07.30

Projekt Echo Investment uzyskał od Banku Pekao SA finansowanie w wysokości 47 MLN EUR i 7 MLN PLN. Uzyskane środki zostaną przeznaczone na realizację Galerii Amber w Kaliszu - największego centrum handlowego w aglomeracji kalisko-ostrowskiej.

"To kolejny projekt realizowany przez spółkę z Grupy Echo Investment we współpracy z Bankiem Pekao SA, która trwa nieprzerwalnie od 1999 roku. To dowód na to, że Bank gotowy jest do uczestniczenia w finansowaniu projektów komercyjnych Echo Investment nawet w trudnych ekonomicznie czasach. Wysokość umowy kredytowej na realizację Galerii Amber to potwierdzenie jakości inwestycji i wieloletniego doświadczenia dewelopera. Mamy nadzieję na kolejne transakcje z Bankiem Pekao SA w przyszłości" - mówi Grzegorz Iwański, Dyrektor Działu Finansowania Echo Investment.

Galeria Amber to czterokondygnacyjne centrum handlowo-rozrywkowe, które powstaje w centrum Kalisza, w sąsiedztwie głównych dworców PKP i PKS, u zbiegu ul. Górnośląskiej i Trasy Bursztynowej. Powierzchnia przeznaczona pod wynajem to 33 500 mkw.

W obiekcie znajdzie się hipermarket E.Leclerc oraz 140 sklepów i punktów usługowych wraz z kawiarniami i restauracjami. Zaplanowano też 7-salowe kino, którego operatorem będzie sieć Helios. Do dyspozycji klientów przewidziano około 1 000 miejsc parkingowych.

Klienci centrum handlowego będą mieli możliwość korzystania m.in. z oferty dwupoziomowego sklepu sieci odzieżowej H&M, która wynajęła lokal o łącznej powierzchni 1 600 mkw. Również dwupoziomowy lokal o powierzchni blisko 1 700 mkw. urządzi C&A. Z kolei New Yorker ma do dyspozycji dwupoziomowy lokal o powierzchni ponad 1 000 mkw. Kolejne sklepy w Galerii Amber to m.in.: Reserved, Adidas, Reebok, NIKE, Puma, Lee Wrangler, RTV Euro AGD, Rossmann, Ochnik, Kazar, Harpers, VIP Collection, Via Roma.

Otwarcie obiektu zaplanowano na III kwartał 2013 roku.

Wstępną koncepcję architektoniczną Galerii Amber przygotowała firma Bose International Planning and Architecture. Autorem projektu budowlanego jest pracownia Artur Jasiński i Wspólnicy Biuro Architektoniczne Sp. z o.o. oraz zespół architektów Echo Investment.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.