Zintegrowane Centrum Komunikacyjne w Olsztynie coraz bliżej realizacji

2015.09.04

2 września bieżącego roku w olsztyńskim ratuszu doszło do podpisania porozumienia pomiędzy gminą Olsztyn a PKP, które dotyczy wymiany gruntów, co przybliży do realizacji Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego.

Na mocy podpisanego porozumienia, która finalizuje postanowienia konsultacji w kwestii wymiany nieruchomości, PKP zyska tereny przy Dworcu Głównych a miasto tereny dawnego stadionu Warmii przy ulicy Sybiraków. Porozumienie przybliża budowę Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego, które składać się będzie z budowy dworców PKP i PKS wraz z galerią handlową.

Gmina Olsztyn przekaże tereny w rejonie dworca oraz działkę po dawnych koszarach, które znajdują się przy ulicy Szewczenki i mają powierzchnię 10 026 metrów kwadratowych wraz z udziałem 2/3 w nieruchomości oznaczonej o powierzchni 3 427 mkw, położonej przy ulicy Jagiellońskiej.

Zintegrowane Centrum Komunikacyjne będzie połączeniem dworca kolejowego i autobusowego z galerią handlową, w której znajdzie się około 180 lokali handlowo-usługowych. Parking samochodowy na 900 stanowisk przewidziany został na dachu obiektu. Planowana jest w przyszłości również budowa przejścia podziemnego z dworca na Zatorze. Możliwe, że inwestor zrealizuje również budowę mieszkań komunalnych.

Rozpoczęcie inwestycji może nastąpić jeszcze w tym roku.

Źródło: olsztyn.com.pl

Inne wiadomości o Nowy Dworzec Olsztyn

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.