Kompleks Centaurus w Olsztynie - nowe wizualizacje

2016.11.15

Firma Euro Styl, inwestor kompleksu wielofunkcyjnego Centaurus, zaprezentowała najnowsze wizualizacje olsztyńskiego projektu, zaprojektowanego przez doświadczonego architekta Andrzeja Kapuścika.

Centaurus będzie kompleksem składającym się czterech budynków, z czego dwa najwyższe będą miały wysokość 17 i 18 kondygnacji. Inwestycja zlokalizowana jest u zbiegu alei Piłsudskiego z ulicą Głowackiego w Olsztynie, na działce o powierzchni 9 000 metrów kwadratowych.

Część mieszkanka mieszcząca się w dwuklatkowym budynku obejmującym 5-piętrową część niższą oraz 16-piętrową wieżę, liczyła będzie 103 mieszkania o powierzchni od 38 do 157 metrów kwadratowych w układach 2-, 3-, 4- i 5-pokojowych. Lokale mieszkalne będą dostępne w sprzedaży od 21 listopada br. Budynek obsługiwany będzie przez cztery cichobieżne windy, które dostępne będą już od poziomu podziemnej hali garażowej.Budynek mieszkalny zlokalizowany będzie od strony południowo-zachodniej. Większość mieszkań będzie wyposażona w loggie. Kompleks, oprócz obiektów mieszkalnych, składał się będzie również z budynku hotelowego, przestrzeni biurowej oraz powierzchni handlowo-usługowej.

Inwestycja będzie monitorowana i dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na parterze budynku mieszkalnego mieściła się będzie funkcjonująca przez całą dobę recepcja.

Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Andrzeja Kapuścika, która zaprojektowała m.in. Sea Towers w Gdyni. Centaurus będzie najwyższym budynkiem mieszkalnym w województwie warmińsko-mazurskim.

Pierwsze prace budowlane mają ruszyć wiosną przyszłego roku, a całość gotowa ma być w czwartym kwartale 2019 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.