Hotel Mikołajki zakończył inwestycję i otworzył szklany tunel

2016.06.28

Kilkudziesięciometrowy, przeszklony tunel, łączący dwa budynki Hotelu Mikołajki położonego na Ptasiej Wyspie w Mikołajkach. Zakończona budowa była jedną z najważniejszych inwestycji od uruchomienia hotelu.

Hotel Mikołajki położony jest na wyspie na Jeziorze Mikołajskim i składa się z dwóch osobnych budynków, połączonych początkowo tylko drewnianym pomostem. Choć unoszący się nad taflą wody pomost był atrakcją samą w sobie, już jesienią 2015 r. podjęto decyzję o budowie przeszklonego tunelu, który nie tylko zapewni gościom pełen komfort przy przemieszczaniu się, zwłaszcza w czasie niesprzyjającej pogody, ale też w ciekawy sposób uzupełni architekturę hotelu. Obecnie tunel jest już otwarty i gotowy na sezon turystyczny.

Ta inwestycja była niezbędna, aby Hotel Mikołajki mógł funkcjonować przez cały rok z wysokim obłożeniem, jednocześnie zapewniając najwyższy komfort naszym Gościom. Przeszklony, ogrzewany tunel, zwłaszcza w okresach jesienno-zimowych i wiosennych ułatwi przemieszczanie się pomiędzy budynkiem hotelowo-apartamentowym, a budynkiem restauracyjno-konferencyjnym. Prace zakończyliśmy zgodnie z planem, czyli w okresie, kiedy najbardziej dynamicznie rośnie nasze obłożenie, w szczycie sezonu sięgające ponad 90%


- mówi Ireneusz Czerski, dyrektor Hotelu Mikołajki.

Koszt całej inwestycji wyniósł prawie 4,5 mln złotych netto. Projekt budowy szklanego tunelu wiązał się ze spektakularnymi pracami, a co za tym idzie, znaczącymi nakładami finansowymi, w tym m.in. umocowanie ogromnych pali w jeziorze, na których następnie powstała konstrukcja tunelu. Projektantem tunelu jest P.K. Studio Projektowe z Sopotu, a generalnym wykonawcą Inpro S.A. z Gdańska.

Hotel Mikołajki powstał w 2013 roku jako jeden z najwyższej klasy hoteli na Mazurach. Poza wysokim standardem, kompleksową ofertą SPA, wyróżniającą się kuchnią i obsługą, oferuje również sprzedaż apartamentów w systemie CONDO.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Hotel Mikołajki

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.