W Giżycku powstanie Wodny Świat. Koszt to 71 mln zł

2020.07.17

Na Jeziorze Niegocin w Giżycku zrealizowany zostanie projekt "Wodnego Świata", którego częścią będzie restauracja, w której swoje udziały ma Robert Lewandowski. Koszt inwestycji to ponad 71 mln zł.

We wrześniu br. rozpocząć ma się budowa restauracji Wodny Świat, która powstanie na Jeziorze Niegocin w Giżycku. Inwestycja będzie trudna technologicznie, a to ze względu na fakt, że budowana w jeziorze na platformie stałej, palowanych filarach.

Restauracja powstanie w ramach szerszego projektu "Wodny Świat", który skupiony zostanie wokół wody. Powstanie tutaj Osada Żeglarza z przystanią jachtową oraz możliwością korzystania z licznych atrakcji edukacyjnych i prospołecznych. Tutaj wybudowana zostanie również restauracja, która realizowana będzie przez cztery firmy: Krzysztof Lickiewicz, Nowe Mazury 8 sp. z o. o. sk (udziały ma tutaj Robert Lewandowski), Paweł Petrusewicz Firma Usługowo Handlowa sp. z o. o. oraz Karolina Czupryniak CHILIART.

Inwestycja w Giżycku pochłonie ponad 71 mln zł. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wsparła projekt kwotą 41 mln.

Restauracja Wodny Świat serwowała będzie posiłki z menu bazującego na świeżo złowionych rybach. W budynku znajdzie się sekcja "self-cooking", gdzie turyści będą mogli sami przygotować posiłki pod czujnym okiem szefów kuchni. Restauracja będzie obiektem z możliwością cumowania jednostek pływających.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.