Postępy w budowie Galerii Królewskiej w Sandomierzu

2016.02.10

Galeria Królewska - największy obiekt handlowy w Sandomierzu, wkracza w kluczową fazę realizacji. FB Antczak odpowiadające za generalne wykonawstwo obiektu, zakończyło już roboty ziemne oraz przeprowadziło większość prac konstrukcyjnych. Zakończenie prac planowane jest III kwartał 2016 roku.

Prace na placu budowy rozpoczęto w III kwartale 2015 roku, jednakże łagodna zima i sprzyjające warunki pogodowe pozwoliły na realizację wielu prac w terminie szybszym, niż to przewidziano w harmonogramie. Aktualnie zakończono już wszystkie roboty ziemne. Trwają prace końcowe nad konstrukcją żelbetową, murami oraz konstrukcjami stalowymi. Rozpoczęto już także prace instalacyjne wewnątrz budynku oraz sieci na zewnątrz. Plany na najbliższe tygodnie obejmują: położenie pokrycia dachu, przygotowanie posadzek oraz elewacji, a także rozpoczęcie prac na płycie parkingu.

Postępy w realizacji Galerii Królewskiej w Sandomierzu są bardzo zadawalające. Dzięki łagodnej aurze, udało nam się wykonać wiele prac przed czasem. Na tym etapie mogę zapewnić, że zaplanowany termin ukończenia obiektu - III kwartał 2016 roku, jest zupełnie niezagrożony, a przyszłe zakupy świąteczne Sandomierzanie zrobią już w nowym centrum


- skomentował Marcin Antczak, Wiceprezes FB Antczak.

Galeria Królewska docelowo stanie się największym i najnowocześniejszym centrum handlowym w Sandomierzu. Łączna powierzchnia najmu wyniesie blisko 5670 m kw. Zgodnie z projektem przygotowanym przez biuro MWM Architekci sklepy i lokale usługowe będą zlokalizowane na dwóch poziomach. Na dachu galerii powstanie natomiast parking ze 155 miejscami postojowymi, stacją kontroli pojazdów oraz myjnią bezdotykową.

Do grona najemców galerii należą: market spożywczy Lidl, salon sportowy - Martes Sport, salon Pepco, KIK, Szachownica oraz Apteka i Drogeria DOZ. Komercjalizacja obiektu prowadzona jest przez firmę Adept Investment z Warszawy.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.